O pełną pulę

 
2015-10-04

Innego wyjścia, niż walka o komplet punktów po prostu nie ma. W niedzielę hokeistów JKH GKS Jastrzębie czeka wyjazdowy mecz w Sosnowcu, gdzie wicemistrz Polski będzie faworytem w starciu z Zagłębiem.

Przed nami ostatnia kolejka pierwszej rundy sezonu zasadniczego. Ten etap jastrzębianie zakończą w Sosnowcu, gdzie zmierzą się z Zagłębiem. Nasz najbliższy rywal również nie ma wymarzonej sytuacji kadrowej. W ostatnich meczach ze składu Zagłębia wypadli kolejni zawodnicy: Witalij Andrejkiw oraz Sebastian Wrana. Dlatego też włodarze sosnowieckiego klubu cały czas muszą rozglądać się za wzmocnieniami. Być może na mecz z naszą drużyną do składu Zagłębia dołączy Łukasz Bułanowski.

Udany debiut w barwach JKH GKS Jastrzębie zaliczył w piątek słowacki napastnik Patrik Stantien. Nowy nabytek wicemistrza Polski od samego początku ważnego starcia z Polonią Bytom prezentował się lepiej niż przyzwoicie. Wyróżniającą cechą Stantiena była swobodna jazda na łyżwach, dzięki której środkowy napastnik stworzył sobie kilka sytuacji, w których mógł zdobyć gola w debiucie. Jedną z nich udało mu się nawet wykorzystać, gdy tuż przed końcem drugiej tercji po wymianie podań z Mateuszem Danielukiem i Tomaszem Kulasem pokonał wyrastającego na bohatera Polonii, Filipa Landsmana. Jak się później okazało, było to jedyne trafienie w całym meczu, które pozwoliło jastrzębianom zachować komplet punktów.

Na takie akcje Stantienia i pozostały zawodników kibice znad czeskiej granicy będą liczyć również w niedzielę. Faworytem tego meczu będą właśnie jastrzębianie, którzy z tej roli powinni się wywiązać. By tak się jednak stało, trzeba spełnić kilka warunków. Najważniejszym będzie odpowiednie nastawienie, z który jastrzębscy hokeiści wyjadą na lód. Jeśli będzie takie, jak podczas meczu z Polonią i równocześnie uda się podreperować skuteczność, to jastrzębscy kibice powinni być spokojni o wynik. Początek meczu w Stadionie Zimowym zaplanowano na godzinę 17:00.

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2015/2016


HK ZAGŁEBIE SOSNOWIEC
  04 października, godz. 17.00
11. KOLEJKA
Sędziuje: Janusz Strzempek

JKH GKS JASTRZĘBIE

 

BILANS MECZÓW
(Ekstraliga)

 
10
(9-0-1)
ZWYCIĘSTWA 25
(24-1-0)
100 BRAMKI 190

 

BILANS MECZÓW
(Sosnowiec)

 
6
(6-0-0)

ZWYCIĘSTWA 11
(11-0-0)
51 BRAMKI 73

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ