Gimiński pomoże z Toruniem

 
2015-10-08

Na Pomorzu zaczną zmagania w ramach drugiej rundy Polskiej Hokej Ligi zawodnicy JKH GKS Jastrzębie, którzy w piątkowy wieczór zmierzą się w Toruniu z tamtejszą Nestą. Dobrą wiadomością przed tym meczem jest powrót dwóch kontuzjowanych defensorów: wychowanka Sokołów Toruń, Jakuba Gimińskiego i Martina Janáčka. Bezpośrednią transmisję wideo z tego pojedynku przeprowadzi portal kpsport.pl.

Dużo trudniejszy układ gier mają w drugiej rundzie hokeiści JKH GKS Jastrzębie, gdyż mecze z rywalami z wyższej półki wicemistrzowie Polski rozegrają na wyjeździe. Wyjątkiem będzie niedzielny mecz z mistrzem, GKS-em Tychy. Zanim finaliści ubiegłego sezonu zmierzą się ze sobą na Jastorze, jastrzębian czeka daleki wyjazd na Pomorze. JKH zmierzy się w Toruniu z tamtejszą Nestą.

Pierwszy mecz tych drużyn padł łupem podopiecznych Roberta Kalábera. JKH GKS wygrał na inauguracje sezonu 4:0. Dwa gole dla jastrzębskiego zespołu zdobył wtedy Łukasz Nalewajka, jeden z najskuteczniejszych zawodników wicemistrzów. Podczas rewanżu Łukasz nie będzie mógł liczyć na wsparcie swojego brata bliźniaka, Radosława. Ten odczuwa skutki niedzielnego starcia z Zagłębiem, a konkretnie faulu Marcina Jarosa, który wyeliminował napastnika JKH z kilku najbliższych spotkań.

Dobrą wiadomością przed starciem w Toruniu jest na pewno powrót do składu dwóch obrońców: Jakuba Gimińskiego oraz Martina Janáčka. Dzięki temu sztab szkoleniowy JKH będzie miał do dyspozycji siedmiu defensorów, co pozwoli Michałowi Szczurkowi powrócić na swoją nominalną pozycję. W dwóch ostatnich meczach został przesunięty z ataku właśnie do obrony i ze swoich obowiązków wywiązywał się lepiej niż przyzwoicie.

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2015/2016


KS NESTA MIRES TORUŃ
  09 października, godz. 18.30
12. KOLEJKA
Sędziuje: Przemysław Kępa

JKH GKS JASTRZĘBIE

 

BILANS MECZÓW
(Ekstraliga)

 
5
(3-0-2)
ZWYCIĘSTWA 16
(14-1-1)
51 BRAMKI 87

 

BILANS MECZÓW
(Toruń)

 
3
(1-0-2)

ZWYCIĘSTWA 7
(6-0-1)
24 BRAMKI 33

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ