Z Podhalem o sześć punktów

 
2015-10-15

Bardzo ciężkie spotkanie czeka w piątkowy wieczór hokeistów JKH GKS Jastrzębie. Podopieczni Roberta Kalábera zagrają w Nowym Targu, gdzie w tym sezonie jeszcze nikt nie wygrał. Faworytem są nowotarżanie, którzy będą dodatkowo podbudowani ostatnim zwycięstwem na lodowisku mistrza Polski.

Patrząc na ogrom kontuzji, z którym jastrzębianie zmagają się od początku sezonu trzecią lokatę w tabeli można uznać za wysoką. Wicemistrzom Polski ciężko będzie jednak tą lokatę utrzymać w drugiej rundzie, której układ jest dużo trudniejszy dla podopiecznych Roberta Kalábera. Większość meczów z rywalami z górnej połówki tabeli hokeiści JKH rozegrają na wyjeździe. Jednym z trudniejszych spotkań będzie piątkowy mecz w Nowym Targu, gdzie w tym sezonie Podhale jeszcze nie przegrało.

Pierwszy mecz tych drużyn został rozegrany na Jastorze. Wtedy wszystko od samego początku układało się po myśli jastrzębian, którzy po niespełna czterech minutach prowadzili 2:0. Dobry start znacznie ułatwił miejscowym walkę o trzy punkty, które po zwycięstwie 3:2 zostały w Jastrzębiu-Zdroju.

Podobnie może być w piątek w Nowym Targu, gdzie od początku zaatakują gospodarze. O tym jak trudno jest zatrzymać Górali przekonał się ostatni mistrz Polski i to w dodatku na własnej tafli. GKS Tychy prowadził już nawet 3:1, ale słynący z charakteru nowotarżanie walczyli do końca. Na przełomie drugiej i trzeciej tercji Szarotki doprowadziły do remisu, a trzy minuty przed końcem Bartłomiej Neupauer zdobył decydującą o wygranej bramkę.

W ostatnich dniach sytuacja kadrowa wicemistrza uległa nieznacznej poprawie. W zwycięskim meczu (7:0 z SMS U20 Sosnowiec) do składu wrócili Richard Bordowski i Vladimír Lukáčik. Wcześniej natomiast z urazami uporali się Jakub Gimiński oraz Mate Tomljenović. Niedysponowani są jeszcze Tomáš Semrád, Radosław Nalewajka, Grzegorz Rostkowski oraz Martin Janáček. Pierwsi trzej trenują już na lodzie, natomiast Janáček przebywa na leczeniu w swojej ojczyźnie i na chwilę obecną trudno powiedzieć, kiedy wróci do gry. O tym, czy szersza ławka pozwoli jastrzębianom zwyciężyć w Nowym Targu, przekonamy się już w piątkowy wieczór.

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2015/2016


TATRYSKI PODHALE NOWY TARG
  16 października, godz. 18.00
15. KOLEJKA
Sędziuje: Janusz Strzempek

JKH GKS JASTRZĘBIE

 

BILANS MECZÓW
(Ekstraliga)
 
18
(16-0-2)
ZWYCIĘSTWA 28
(21-3-4)
138 BRAMKI 172

 

BILANS MECZÓW
(Nowy Targ)
 
11
(9-0-2)

ZWYCIĘSTWA 11
(7-2-2)
80 BRAMKI 77
BILANS MECZÓW
(Sezon 2015/2016)
0
(0-0-0)
ZWYCIĘSTWA 1
(1-0-0)
2 BRAMKI 3

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ