Czerkawski Cup dla JKH!

 
2016-02-20

Dobre wiadomości napłynęły w piątkowy wieczór z Warszawy, gdzie na Stadionie Narodowym zakończył się II Ogólnopolski Turniej Czerkawski Cup. W finale tej imprezy młodzi hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokonali GKS Tychy 4:1 i zgarnęli okazały puchar!

O awans do turnieju głównego w Warszawie młodzi hokeiści JKH GKS Jastrzębie musieli rozegrać eliminacje, które odbyły się w listopadzie ubiegłego roku w Tychach. Tam jastrzębianie ulegli tylko gospodarzom (2:3 po dogrywce) i z drugiego miejsca uzyskali promocję do finałów rozgrywanych na Stadionie Narodowym w Warszawie, który na czas zimy zmienia się w Zimowy Narodowy.

W turnieju organizowanym na Zimowym Narodowym rywalizowali zawodnicy z rocznika 2006 i młodsi. Jastrzębianie pod opieką Mariusza Bernackiego przez fazę grupową przeszli jak burza nie tracąc ani jednej bramki! JKH wygrał z Cracovią (4:0), Olivią Gdańsk (5:0) i Sanokiem (1:0). Pierwsze miejsce w grupie sprawiło, że w półfinale Jastrząbki zmierzyły się z Sokołami Toruń, triumfatorem I edycji turnieju. Również ten zespół nie stanowił dla naszej drużyny żadnej przeszkody i po zwycięstwie 6:1 JKH zameldował się w finale. Tam już czekał drugi zespół poprzedniej edycji, MOSM Tychy. Jastrzębianie, którzy przed rokiem zajęli czwarte miejsce tym razem poszli za ciosem i w finale odprawili tyszan zwyciężając 4:1 i zgarnęli okazały puchar. Trzecie miejsce dla UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok.

Ponadto gracz JKH Jan Sobczak uznany został za najlepszego zawodnika turnieju. Podkreślić należy dobrą grę w obronie - w 5 meczach rywale JKH zdołali strzelić nam zaledwie 2 bramki. Drużyna JKH wśród 24 zespołów z całej Polski (aż tyle drużyn uczestniczyło w kwalifikacjach do turnieju finałowego) okazała się najlepsza w kraju. Warto dodać, że 13 zawodników z tego składu będzie uczyć się od września w hokejowej klasie sportowej tworzonej w Szkole Podstawowej nr 20.

Zadanie "Szkolenie dzieci i młodzieży JKH GKS Jastrzębie" zostało dofinansowane ze środków Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Wyniki rywalizacji grupowej JKH:
JKH GKS Jastrzębie - MKS Cracovia 4:0
Bramki dla JKH: Jan Sobczak, Filip Wojciechowski, Bartłomiej Stolarski, Maciej Poręba.

JKH GKS Jastrzębie - UKS Olivia 17 Gdańsk 5:0
Bramki dla JKH: Sebastian Wojciechowski-2, Jakub Onak, Jan Sobczak, Filip Wojciechowski.

JKH GKS Jastrzębie - UKS MOSiR Niedźwiadki Sanok 1:0
Bramka dla JKH: Filip Wojciechowski.

Półfinał:
JKH GKS Jastrzębie - MKS Sokoły Toruń 6:1
Bramki dla JKH: Sebastian Wojciechowski-2, Jan Sobczak-2, Jakub Onak, Szymon Mysłowski.

Mecz o I miejsce:
JKH GKS Jastrzębie - MOSM Tychy 4:1
Bramki dla JKH: Jakub Onak-2, Sebastian Wojciechowski, Szymon Mysłowski.

Skład JKH: Dawid Kapusta, Kacper Michalski, Edyta Cybula, Mateusz Lubański, Szymon Mysłowski, Jakub Onak, Maciej Poręba, Jan Sobczak, Bartłomiej Stolarski, Paweł Walas, Sebastian Wojciechowski, Wiktor Makuła, Mikołaj Osiadły, Czesław Pasoń, Mateusz Wasylkowski, Filip Wojciechowski, Wiktor Zając.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ