Pierwszy test za nami

 
2016-08-05

Od porażki zaczęli serię meczów kontrolnych hokeiści JKH GKS Jastrzębie, którzy ulegli na wyjeździe HC RT Torax Poruba 0:4. W tym meczu trener Robert Kalaber sprawdzał czterech zawodników. Jednego bramkarz oraz trzech obrońców.

Od początku meczu jastrzębskiej bramki strzegł czeski golkiper, Adam Vrba. To doświadczony 34-letni zawodnik, który był już w Jastrzębiu-Zdroju na testach. Było to przed sezonem 2013/2014, ale wtedy nie zyskał uznania w oczach trenera Mojmira Trliczika. Poza Adamem Vrbą na testach w JKH przebywają trzej defensorzy: Bruno Kegajl (20 lat, reprezentant Chorwacji), Marian Mikuš (22 lata, Słowacja) oraz Tomáš Hrehuš (21 lat, Słowacja).

Premierowa odsłona była bardzo wyrównana i nie brakowało sytuacji po obydwu stronach lodowiska. Żaden z zespołów nie zdołał jednak znaleźć sposobu na umieszczenie krążka w bramce. Wśród jastrzębian najbliżej celu był Tomáš Kominek, ale w sytuacji sam na sam lepszy okazał się Jakub Čech

Po przerwie gospodarze zagrali agresywniej, czym udało się złamać budowaną praktycznie od zera jastrzębską defensywę. Adam Vrba zmuszony został do wyciągnięcia gumy z siatki po blisko 30. minutach. To nie był jednak powód pojawienia się między słupkami Davida Zabolotnego, gdyż już przed meczem ustalono, że obaj będą bronić mniej więcej po połowie meczu.

Zabolotny nie zdołał zachować czystego konta, bo w 34. minucie po karze nałożonej na Patrika Vránę gospodarze prowadzili już 2:0. Na listę strzelców wpisał się Vladimir Stejskal. Bardzo podobny przebieg miała tercja numer trzy, w której hokeiści z Poruby podwyższyli na 4:0 i od tego momentu kontrolowali przebieg wydarzeń na tafli. Jastrzębianom została tylko walka o honorowe trafienie. Trochę szczęścia zabrakło Janowi Latalowi, który w 59. minucie opieczętował jedynie słupek.

Na tym etapie przygotowań wynik nie jest bardzo istotny. Ważne, by wyciągnąć jak najwięcej wniosków przed kolejnym meczem kontrolnym. Ten hokeiści JKH GKS Jastrzębie rozegrają również Ostrawie, ale tym razem podczas piątej edycji Turnieju o Puchar RT Torax. Pierwszym rywalem podopiecznych Roberta Kalabera będzie reprezentacja Słowacji do lat 20. To spotkanie zaplanowano na 11 sierpnia (godz. 19:15).

Zadanie "Udział JKH w rozgrywkach ligowych" dofinansowane zostało przez Miasto Jastrzębie-Zdrój".


Mecz Sparingowy - 04/08/2016 (czwartek) - Ostrawa - godz. 18:00
HC RT TORAX PORUBA 2011 - JKH GKS JASTRZĘBIE 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)


1:0 - 29:18 - Josef Tichý - Aleš Kilnar, Jan Hudeček
2:0 - 33:23 - Vladimir Stejskal - Patrik Flašar, Martin Piecha (5/4)
3:0 - 49:27 - Jan Puškár - Martin Piecha (5/4)
4:0 - 54:24 - Jan Hudeček - Aleš Kilnar, Ondřej Slováček


HC RT Torax Poruba 2011: Čech (Kubáň) - Slavík, Tichý, Bílek, Puškár, Flašar, Adamík, Rudl, Bail - Ballner, Blahuta, Rimmel, Kilnar, Vaněk Piecha, Gelnar, Sedlář, Seidler, Hudeček, Slováček, Zachar, Stejskal.

JKH GKS Jastrzębie: Vrba (29:19 - Zabolotny) - Latál, Kegalj, Gimiński, Vrána, Mikuš, Hrehuš, Balcerek, Rafalik - R. Nalewajka, Ł. Nalewajka, Laszkiewicz, Świerski, Wróbel, Kominek, Stasiewicz, Kulas, Bryk, Matusik, Kącki, Dudkiewicz.

 

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ