Kończymy na drugim

 
2016-08-14

W finałowym spotkaniu piątej edycji Turnieju o Puchar RT Torax jastrzębianie nie dali rady wydrzeć zwycięstwa dobrze dysponowanym gospodarzom. Hokeiści z Poruby po pół godzinie gry wypracowali trzy gole przewagi, na które podopieczni Roberta Kalabera odpowiedzieli tylko jednym, ale zdobytym podczas gry w osłabieniu. Na odrobienie strat było już jednak za późno i JKH skończył turniej na i tak dobrym drugim miejscu.

Jastrzębianie, którzy po raz drugi w historii wzięli udział w turnieju o Puchar RT Torax wykorzystali ten czas na kadrowe przymiarki. Ogromna rotacja dotyczyła przede wszystkim defensywy, którą Robert Kalaber musiał zbudować praktycznie od nowa. Słowak sprawdził w tym turnieju aż sześciu zawodników występujących na tej pozycji. Szansę na angaż mają już tylko Tomáš Hrehuš, Bruno Kegalj, Patrik Vrána oraz Ondřej Šťáva i Jakub Kubeš, którzy dołączyli do składu już podczas turnieju w Porubie. Pierwsze decyzje odnośnie kontraktów mogą zapaść już w przyszłym tygodniu.

Do dziesiątej minuty spotkania finałowego zarówno defensywa, jak i David Zabolotny wywiązywali się ze swoich obowiązków w stu procentach. Jednak w tym momencie czegoś zabrakło i gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Aleša Kilnara. Po zmianie stron miejscowi znów ruszyli do ataku i po blisko pół godzinie gry było już 3:0 dla Poruby. Najpierw ukłuł Patrik Flašar. Zawodnik, który przed dwoma laty występował w JKH GKS Jastrzębie dopadł do bezpańskiego krążka i pewnym strzałem pod poprzeczkę nie dał bramkarzowi żadnych szans na interwencję. Nie minęło pięć minut, a podanie od Davida Ballnera wykorzystał Jakub Gelnar, dzięki któremu czeski zespół zyskał w miarę spokojne prowadzenie.

Trener Robert Kalaber dał impuls swojej drużynie i wpuścił na lód czeskiego golkipera, Tomáša Fučíka. Ten podobnie jak David Zabolotny nie mógł narzekać na brak zajęć. Do końca drugiej odsłony Czech nie dał się pokonać, ale ku zmartwieniu jastrzębian, czyste konto zachował również bramkarz Poruby. Jakub Čech nie dał się pokonać długo, bo skapitulował dopiero w 59. minucie podczas… liczebnej przewagi swojego zespołu! Honorowe trafienie dla JKH GKS zdobył wtedy Tomáš Komínek wykorzystując zagranie od Kamila Wróbla.

Z wygranej w stosunku 3:1 oraz w całym turnieju cieszy się gospodarze, zespół HC RT Torax Poruba 2011. Jastrzębianie zakończyli turniej na dobrym drugim miejscu. W meczu o brąz Draci Sumperk wygrał z Vitkovicami 2:1, a na piątym miejscu zawody zakończyła reprezentacja Słowacji do lat 20. Rodacy trenera Kalabera potrzebowali jednak dogrywki, by pokonać swoich rówieśników z Polski. Wśród biało-czerwonych nie mogło zabraknąć jastrzębian, których było aż siedmiu w kadrze na ostrawski turniej.

Zadanie "Udział JKH w rozgrywkach ligowych" dofinansowane zostało przez Miasto Jastrzębie-Zdrój".


Turniej o Puchar RT Torax - FINAŁ - 13/08/2016 (sobota) - Ostrawa - godz. 17:30
HC RT TORAX PORUBA 2011 - JKH GKS JASTRZĘBIE 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)


1:0 - 09:17 - Aleš Kilnar - Martin Blahuta
2:0 - 25:34 - Patrik Flašar - Marek Sedlář Martin Piecha
3:0 - 29:23 - Jakub Gelnar - David Ballner
3:1 - 58:27 - Tomáš Kominek - Kamil Wróbel (4/5)


HC RT Torax Poruba 2011: Čech (Matoušek) - Baca, Kropka, Bílek, Puškár, Flašar, Slavík, Tichý, Piecha - Ballner, Blahuta, Sedlář, Kilnar, Vaněk, Rimmel, Gelnar, Smrčka, Tomčák, Zachar.

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (od 29:23 - Fučík) - Šťáva, Gimiński, Látal, Balcerek, Hrehuš, Kubeš, Vrána, Kegalj - Laszkiewicz, Wróbel, Komínek, Nalewajka R., Nalewajka Ł., Bryk, Świerski, Kulas, Pelaczyk, Matusik, Kącki, Rafalik.


Kary: 16 min - 10 min / Widzów: 100.
Sędziowali: Mikula (główny) - L. Janda, Mareček (liniowi).

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ