Zwycięstwo na koniec

 
2016-09-07

Skuteczny rewanż hokeistów JKH GKS Jastrzębie, którzy zwycięstwem 2:0 nad KH GKS Katowice zakończyli okres przygotowawczy do sezonu 2016/2017. Gole dla młodej ekipy Roberta Kalabera zdobyli Dominik Paś i Radosław Nalewajka.

Przed tygodniem katowiczanie wygrali na Jastorze 2:1 i jastrzębianie przystąpili do rewanżowego spotkania z mocnym postanowieniem poprawy. Widać to było w postawie młodych hokeistów JKH, którzy zdominowali rywala w premierowej odsłonie. Otworzyć wynik udało się jednak dopiero po przerwie, gdy po zagraniu Leszka Laszkiewicza zza bramki, Dominik Paś zdjął pajęczynę z okienka bramki Władysława Grajewskiego.

Strzegący jastrzębskiej bramki, Tomasz Fuczik również miał co robić we wtorkowym meczu kontrolnym. Czech rozegrał kolejne dobre zawody i kilkukrotnie uratował swój zespół przed utratą gola. Dzięki niemu jastrzębianie zagrali na zero z tyły, ale pięć minut przed końcową syreną dołożyli drugie trafienie. Krążek do bramki Katowic posłał Radosław Nalewajka, który wykorzystał grę w liczebnej przewadze po tym jak do szatni powędrował Ryan Barlock.

Amerykanin najpierw dopuścił się gry faul, a później stoczył pięściarski pojedynek z Kamilem Świerskim. Trzeba przyznać, że zawodnik Katowic potrafi się bić, bo wyprowadził więcej celnych ciosów, aniżeli zawodnik JKH. Nie mniej pokazał również, że nie przebiera w środkach, by zatrzymać rywala i to nawet kosztem osłabienia swojej drużyny.

Na szczęście skończyło się po myśli jastrzębian, którzy w jedenastym meczu kontrolnym pokonali KH GKS Katowice w stosunku 2:0. Ostatecznie podopieczni Roberta Kalabera zakończyli przygotowania do sezonu z bilansem pięciu zwycięstw i sześciu porażek. Pierwszy mecz o punkty odmłodzona drużyna JKH rozegra w niedzielę, gdy na Jastorze zmierzy się ze Stoczniowcem Gdańsk. Początek meczu inauguracyjnego Polską Hokej Ligę jak zwykle o godzinie 18:00. Szczegóły dotyczące tego spotkania oraz wszystkich meczów rozgrywanych na Jastorze w sezonie 2016/2017 podamy w odrębnych komunikatach umieszczanych na oficjalnej stronie klubu oraz "fejsbukowym fanpejdżu".


SPARING - 06/09/2016 (wtorek) - Jastrzębie-Zdrój - godz. 18:00
JKH GKS JASTRZĘBIE - KH GKS KATOWICE 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)


1:0 - 24:41 - Dominik Paś - Leszek Laszkiewicz, Łukasz Nalewajka
2:0 - 54:57 - Radosław Nalewajka - Leszek Laszkiewicz (5/4)


JKH GKS Jastrzębie: Fuczik (Zabolotny) - Michałowski, Peslar, Laszkiewicz, Paś, Ł. Nalewajka - Charvat, Latal, Kominek, Kulas, R. Nalewajka - Bigos, Gimiński, Jarosz, Wróbel, Świerski oraz Kubesz, Bryk, Bichta, Kącki.

KH GKS Katowice: Grajewski (Berggruen) - Rąpała, Porejs, Strzyżowski, Bogdziul, Jaworski - Jakovlevs, Krawczyk, Biały, Majoch, Sliwinski - Barlock, Oelarczyk, Lorek, Sawicki, Bielec - Korzestański, Musioł, Nahunko, Sikora, Malinowski oraz Synek.


Kary: 29:37 / Strzały: 27:18
Sędziowali: Paweł Breske (główny) oraz Mateusz Krzywda, Piotr Zamożniak (liniowi).
Trenerzy: Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie) - Jacek Płachta (KH GKS Katowice).

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ