Mistrz Polski ograny w karnych! (WIDEO)

 
2016-10-23

Jastrzębianie sprawili miłą niespodziankę swoim kibicom i pokonali w rzutach karnych Comarch Cracovię 2:1. Zwycięski najazd wykonał w czwartej serii Tomasz Kominek i z dwóch punktów cieszyli się właśnie hokeiści JKH GKS Jastrzębie. Zwycięstwo nie byłoby również możliwe bez świetnego w bramce Tomasza Fuczika, który obronił aż pół setki strzałów (w tym trzy rzuty karne)!

Lepszego otwarcia meczu z faworyzowaną Cracovią jastrzębianie nie mogli sobie wyobrazić. Od czwartej minuty gospodarze prowadzili 1:0, gdy po wygranym wznowieniu przez Kamila Wróbla na strzał z niebieskiej zdecydował się Tobiasz Bigos. Krążek strącił jeszcze Kamil Świerski i zdezorientowany Rafał Radziszewski musiał wyciągać gumę z bramki. Sekundę przed końcem odsłony miejscowi stracili prowadzenie. Podczas gry w przewadze Tomasza Fuczika zaskoczył mocny strzał z pierwszej autorstwa Bartosza Dąbkowskiego i po pierwszych dwudziestu minutach wynik był nierozstrzygnięty.

W drugiej odsłonie bramki nie padły, ale na brak emocji kibice na pewno nie mogli narzekać. Na początku mocno "przycisnęła" Cracovia, ale Tomasz Fuczik czujnie odbijał wszystkie strzały. Później trzy groźne kontry wyprowadził duet Leszek Laszkiewicz - Łukasz Nalewajka, ale kapitan JKH nie znalazł sposobu na pokonanie Rafała Radziszewskiego. Kilka sekund przed końcową syreną bardzo brzydko zachował się Adam Domogała, który rzucił na bandę kontuzjowanego chwilę wcześniej Jakuba Gimińskiego. Aż trudno uwierzyć, że za atak z tyłu sędzia Krzysztof Kozłowski nie odesłał Domogały prosto pod prysznic.

W ostatnich dwudziestu minutach wynik mógł się zmienić w obie strony. Zdecydowanie więcej szans mieli oczywiście krakowianie, ale dobrze dysponowany Tomasz Fuczik nie dał się pokonać. Jastrzębianie mieli co najmniej dwie stu procentowe sytuacje. W 46. minucie Łukasz Nalewajka trafił wprost w Radzika, a dwie minuty przed końcem meczu Dominik Paś minimalnie chybił i konieczna była dogrywka.

Dodatkowe pięć minut gry również przyprawiało widzów o dreszcze, bo swoje okazje mieli zarówno gospodarze, jak i goście. Złoty gol powinien wpaść w 65. minucie, gdy sam przed bramką Pasów znalazł się Leszek Laszkiewicz, ale kąt, z którego uderzał był już zbyt ostry i "Radzik" nie dał się zaskoczyć. Zgodnie z zasadą co się odwlecze, to nie uciecze jastrzębianie cieszyli się po rzutach karnych. Od skutecznego najazdu zaczął Leszek Laszkiewicz, a Cracovia wróciła do gry dopiero w trzeciej kolejce za sprawą szczęśliwego uderzenia Filipa Drzewieckiego. O losach meczu zdecydowała już czwarta seria, w której pomylił się Damian Kapica, a świetny najazd wykonał Tomasz Kominek, który położył Radziszewskiego i uderzył pod poprzeczkę dając tym samym zwycięstwo swojej drużynie.

Zadanie „Szkolenie i udział drużyny seniorów JKH w rozgrywkach ligowych” dofinansowane zostało przez Miasto Jastrzębie-Zdrój.


Polska Hokej Liga - 15. kolejka - 23/10/2016 - Jastrzębie-Zdrój - godz. 18:00
JKH GKS JASTRZĘBIE - COMARCH CRACOVIA 2:1 k. (1:1, 0:0, 0:0, 0:0, 2:1)


1:0 - 03:54 - Kamil Świerski - Tobiasz Bigos, Kamil Wróbel
1:1 - 19:59 - Bartosz Dąbkowski - Matusz Chovan (5/4)
2:1 - 65:00 - Tomasz Kominek (decydujący karny)


JKH GKS Jastrzębie: Fuczik (Zabolotny) - Gimiński, Bigos, Laszkiewicz, Paś, Ł. Nalewajka - Kubesz, Chorążyczewski, R. Nalewajka, Kulas, Kominek - Michałowski, Charvat, Pelaczyk, Wróbel, Świerski - Balcerek, Matusik, Kącki, Bichta.

Comarch Cracovia: Radziszewski (R. Kowalówka) - Novajovski, Dutka, Svitana, Dziubiński, Szinagl - Rompkowski, Kruczek, Urbanowicz, Słaboń, Kapica - Dąbkowski, Wajda, Jencik, Chovan, Drzewiecki - Maciejewski, Noworyta, Paczkowski, Wróbel, Domogała.


Kary: 8:10 / Strzały: 28:48 / Widzów: 900.
Sędziowali: Krzysztof Kozłowski (sędzia główny) oraz Mariusz Smura, Wiktor Zień (liniowi).
Trenerzy: Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie) - Rudlof Rohaczek (Comarch Cracovia).


tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ