Punkty zostały w Stodole

 
2016-12-04

Mimo ambitnej walki do samego końca podopieczni Roberta Kalabera opuszczają Bytom bez dorobku punktowego. Decydującą akcję w 53. minucie wykorzystał Tomasz Kozłowski, dzięki któremu Polonia zwyciężyła 2:1. Autorem honorowej bramki dla JKH GKS Jastrzębie był Krzysztof Bryk.

Barbórkowe starcie w bytomskiej Stodole rozpoczęło się bez fajerwerków. Na pierwsze trafiania trzeba było czekać do drugiej odsłony. W 27. minucie wynik otworzył Mateusz Danieluk, wychowanej JKH, który od tego sezonu reprezentuje barwy Polonii. Odpowiedź gości była najlepsza z możliwych, bo po siedmiu minutach wyrównał Krzysztof Bryk, wykorzystując zagranie od Leszka Laszkiewicza.

Kluczem do zdobycia trzech punktów okazała się skuteczność w przewadze. W 53. minucie, gdy na ławce kar "odpoczywał" Patryk Matusik, bytomianie zadali decydujący cios. Akcję celnym strzałem zakończył Tomasz Kozłowski, któremu gospodarze zawdzięczają komplet punktów.

Grający w mocno okrojonym składzie jastrzębianie nie musieli wcale przegrać niedzielnego pojedynku. W ostatniej minucie Polonia złapała dwie kary i trener JKH, Robert Kalaber postawił wszystko na jedną kartę zdejmując z tafli bramkarza. Na odrobienie strat nie wystarczyło jednak czasu i ekipa z Leśnej opuściła Bytom bez punktów.

Przed reprezentacyjną przerwą zostaną rozegranie jeszcze dwie kolejki. We wtorek 6 grudnia JKH zagra w Opolu z Orlikiem, w trzy dni później wróci na Jastor. W piątek 9 grudnia jastrzębian czeka arcytrudne starcie z GKS-em Tychy. Po tym meczu rozgrywki zostaną przerwane na 10 dni. Reprezentacja seniorów weźmie udział w towarzyskim turnieju z cyklu EIHC, który rozegrany zostanie w Gdańsku.

Zadanie „Bezpośrednie przygotowania startowe i rywalizacja sportowa seniorów JKH GKS Jastrzębie” dofinansowane zostało przez Miasto Jastrzębie-Zdrój.


Polska Hokej Liga - 25. kolejka - 04/12/2016 (niedziela) - Bytom - godz. 18:00
TMH TEMPISH POLONIA BYTOM - JKH GKS JASTRZĘBIE 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)


1:0 - 26:56 - Mateusz Danieluk - Edgars Dikis, Richard Bordowski
1:1 - 34:01 - Krzysztof Bryk - Leszek Laszkiewicz
2:1 - 52:34 - Tomasz Kozłowski - Błażej Salamon, Edmunds Augstkalns (5/4)


TMH Tempish Polonia Bytom: Landsman (Raszka) - Cunik, Dikis, Bordowski, Kartoszkin, Danieluk - Augstkalns, Stępień, Kozłowski, Słodczyk, Salamon - Owczarek, Pastryk, Przygodzki, Krzemień, Demjaniuk - Falkenhagen, Działo, Kłaczyński, Wąsiński, Wieczorek.

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny* (Fuczik) - Peslar, Gimiński, Laszkiewicz, Ł. Nalewajka, Świerski - Kubesz, Charvat, R. Nalewajka, Kulas, Ludwiczak - Bigos, Balcerek, Bryk, Kącki, Matusik.
* Wbrew temu, co zawierają oficjalne statystyki Polskiej Hokej Ligi (http://polskahokejliga.pl/GameInfo?gameId=389) pierwszym bramkarzem JKH GKS podczas meczu w Bytomiu był David Zabolotny.


Kary: 10:6 / Strzały: 31:26 / Widzów: 290.
Sędziowali: Zbigniew Wolas (sędzia główny) oraz Artur Hyliński, Wiktor Zień (liniowi).
Trenerzy: Tomasz Demkowicz (TMH Polonia Bytom) - Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie).

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ