Cichy zrobił różnicę (WIDEO)

 
2016-12-06

Michael Cichy, który skompletował hat-tricka i jedną asystę poprowadził Orlika Opole do pierwszego domowego zwycięstwa nad JKH GKS Jastrzębie w rozgrywkach ekstraligi. Opolanie wygrali 6:2, a autorami goli dla JKH byli Łukasz Nalewajka i Tobiasz Bigos.

W premierowej odsłonie zdecydowanie więcej sytuacji wypracowali sobie gospodarze, stąd prowadzenie Orlika 2:0 po dwudziestu minutach było w pełni zasłużone. Sposób na Davida Zabolotnego znaleźli Kacper Guzik i Rasmus Kulmala, a bliski swego był również Michael Cichy. Jednak po jego próbie guma tylko opieczętowała słupek.

Michael Cichy zdołał dopiąć swego w ostatnich minutach drugiej tercji. Po jego trafieniu Orlik prowadził już 3:0 i był blisko pierwszego domowego zwycięstwa nad JKH GKS Jastrzębie w ekstralidze. Dotychczasowe cztery potyczki kończyły się wygranymi jastrzębian i to za każdym razem w regulaminowym czasie gry. Przyjezdni starali się jak mogli, by znów opuszczać Opole z tarczą. Nadzieję przynajmniej na dogrywkę dawał jeszcze gol autorstwa Łukasza Nalewajki zdobyty w 37. minucie.

Świetny początek trzeciej tercji w wykonaniu Orlika sprawił, że szanse JKH na zwycięstwo zmalały praktycznie do zera. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Michael Cichy, a szósty gol to z kolei dzieło Martina Paryzka i Opole prowadziło już 6:1. Jastrzębianie zdołali jeszcze zmienić rozmiary porażki. Wynik na 6:2 ustalił ładnym strzałem z niebieskiej, Tobiasz Bigos.

Przed przerwą na reprezentacje hokeiści JKH GKS Jastrzębie rozegrają jeszcze jedno spotkanie. W piątek na Jastor przyjedzie GKS-Tychy. Początek tego pojedynku punktualnie o godzinie 18:00.
Zadanie „Bezpośrednie przygotowania startowe i rywalizacja sportowa seniorów JKH GKS Jastrzębie” dofinansowane zostało przez Miasto Jastrzębie-Zdrój.


Polska Hokej Liga - 26. kolejka - 06/12/2016 (wtorek) - Opole - godz. 18:30
PGE ORLIK OPOLE - JKH GKS JASTRZĘBIE 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)


1:0 - 04:37 - Kacper Guzik - Michael Cichy
2:0 - 13:05 - Rasmus Kulmala - Jared Brown
3:0 - 34:07 - Michael Cichy - Łukasz Sznotala
3:1 - 36:03 - Łukasz Nalewajka - Tomasz Kominek, Tobiasz Bigos
4:1 - 40:34 - Michael Cichy - Alex Sczechura, Martin Paryzek
5:1 - 42:54 - Michael Cichy - Grant Toulmin, Alex Szczechura
6:1 - 47:55 - Martin Paryzek - Anssi Rantanen, Kacper Guzik
6:2 - 57:44 - Tobiasz Bigos - Tomasz Kominek, Jakub Peslar


PGE Orlik Opole: Murray (Nobis) -Bychawski, Kostek, Toulmin, Cichy, Szczechura - Paryzek, Rantanen, Guzik, Brown, Kulmala - Sordon, Sznotala, F. Stopiński, Gorzycki, Kostecki oraz M. Stopiński, Gawlik.

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (Fuczik) - Peslar, Gimiński, Laszkiewicz, Ł. Nalewajka, Świerski - Kubesz, Charvat, R. Nalewajka, Kulas, Kominek - Bigos, Balcerek, Bryk, Kącki, Matusik oraz Ludwiczak.


Kary: 10:16 / Strzały: 40:30 / Widzów: 650.
Sędziowali: Zbigniew Wolas (sędzia główny) oraz Rafał Noworyta, Dariusz Pobożniak (liniowi).
Trenerzy: Douglas McKay (PGE Orlik Opole) - Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie).


tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ