Gala z okazji 65-lecia hokeja

 
2018-09-12

Po zwycięskiej inauguracji hokeistów JKH GKS Jastrzębie, którzy pokonali Polonię Bytom 3:0 w jastrzębskim hotelu Dąbrówka odbyła się uroczysta gala z okazji 65-lecia hokeja na lodzie w Jastrzębiu-Zdroju.

W Sali Diamentowej hotelu Dąbrówka było wielu znakomitych gości. Na spotkaniu z okazji 65. rocznicy powstania LZS Jastrzębianka nie mogło zabraknąć samych założycieli, którzy odpowiadają za początki hokeja na lodzie w Jastrzębiu, czyli Floriana Gomoli oraz Jana Posłusznego. Ojcem jastrzębskiego hokeja był natomiast zmarły w 1991 roku Stanisław Ogaza. To właśnie od przywitania nestorów jastrzębskiego hokeja rozpoczęli włodarze JKH GKS Jastrzębie: prezes Kazimierz Szynal, wiceprezesi Jan Miszek i Janusz Antończyk oraz Andrzej Frysztacki.

Na gali obecni byli również przedstawiciele władz miasta Jastrzębie-Zdrój z panią prezydent Anną Hetman, przewodniczącym rady miasta Łukaszem Kaszą na czele, a także nasi hojni sponsorzy. Obecny był między innymi wiceprezes naszego sponsora strategicznego, czyli Jastrzębskiej Spółki Węglowej, pan Tomasz Śledź. Udział w uroczystej gali wzięli również państwo Ewa i Ryszard Lechowscy, założyciele firmy Prymat, która najdłużej wspiera Jastrzębski Klub Hokejowy.

Osobne podziękowania należą się również Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za wzorową współpracę z klubem. Dzięki pani dyrektor Zofii Florek, wicedyrektorowi Michałowi Szelongowi, a także Tomaszowi Czułytowi, kierownikowi lodowiska Jastor, a także pozostałym pracownikom wszystkie drużyny JKH mają idealne warunki do trenowania i podnoszenia swoich umiejętności.

Po uroczystej kolacji na głównej scenie odbyła się najdłuższa część spotkania, wręczenie pamiątkowych medali oraz innych odznaczeń. Na scenie pojawili się wszyscy, którzy przysłużyli się jastrzębskiemu hokejowi. Od władz miasta, poprzez sponsorów, trenerów, zawodników, działaczy na szeregowych pracownikach skończywszy. Ponadto Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego odebrał również Zarząd JKH GKS Jastrzębie. Za sprawny przebieg tego dużego przedsięwzięcia zadbał prowadzący imprezę, Tomasz Kargol.

Kolejnym punktem była projekcja filmów z okazji 65-lecia hokeja oraz wystawa archiwalnych zdjęć. Na kilku planszach można było obejrzeć mnóstwo fotografii przekazanych przez wielu ludzi związanych z jastrzębskim hokejem na lodzie.

Na koniec trzeba jeszcze wspomnieć, że w hotelu Dąbrówka pojawili się byli zawodnicy klubu: Sławomir Wieloch (wychowanek, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Albertville w 1992 roku), Kamil Górny (wychowanek, zdobywca Pucharu Polski w 2012 roku, oraz srebrnych medali mistrzostw Polski - 2013, 2015 i brązowego medalu w 2014 roku z JKH GKS Jastrzębie). Ponadto obecny był twórca historycznych, bo pierwszych takich sukcesów JKH, Jirzi Reznar (trener w latach 2010-2013, poprowadził zespół do Pucharu Polski i wicemistrzostwa Polski w sezonie 2012/2013) oraz wielu, wielu innych znamienitych gości. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu i do zobaczenia na kolejnych jubileuszach!

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ