Kolejne trzy punkty

 
2018-09-12

Mecz z Kadrą PZHL U23 nie był zbyt łatwą przeprawą dla JKH GKS Jastrzębie. Ekipa znad czeskiej granicy zdobyła co prawda trzy punkty, ale jastrzębianie wygrali zaledwie 3:2. Obydwa gole dla gości zdobył wychowanek JKH, Kamil Wałęga.

Już dzień po inauguracji i wygranej 3:0 z Polonią Bytom zawodnicy JKH GKS Jastrzębie rozegrali kolejny mecz Polskiej Hokej Ligi. W ramach tychże rozgrywek jastrzębianie zmierzyli się przed własną publicznością z hokeistami "nowego projektu" hokejowej centrali, czyli Kadrą PZHL do lat 23. Powołania do tej drużyny otrzymało 67 zawodników, w tym aż 13 zawodników JKH GKS. W meczu przeciwko drużynie, której są wychowankami zagrało ich jednak tylko pięciu, bo znakomita większość wystąpiła w środę z jastrząbkiem na piersi.

Pierwsze minuty nie wróżyły łatwej przeprawy dla miejscowych. Hokeiści Kadry PZHL dzielnie stawiali opór JKH. Sytuacja zmieniła się dopiero w 11. minucie, gdy podaniem wzdłuż bramki Patryka Pelaczyka "obsłużył" Jakub Kubeš i po trafieniu tego pierwszego ekipa z Jastoru prowadziła 1:0. Jeszcze przed przerwą w 20. minucie, jastrzębianie dołożyli drugiego gola. Podczas gry w przewadze z dużą pomocą rywali trafił Artiom Dubinin i podopieczni Roberta Kalabera schodzili na pierwszą przerwę z dwubramkową zaliczką.

W drugiej części meczu zapachniało niespodzianką, bo w 27. minucie kontaktowego gola dla młodzieży zdobył Kamil Wałęga, wychowanek JKH GKS. Kiedy osiem minut później trzecią bramkę dla gospodarzy dołożył Dominik Jarosz, wydawało się, że mecz jest pod kontrolą JKH. Jednak nic bardziej mylnego. Tuż przed przerwą Wałęga znów trafił i kibiców czekały jeszcze emocje w tercji numer trzy.

Jastrzębianie podkręcili tempo w trzeciej tercji, ale z częstych wizyt pod bramką gości niewiele wynikało. Rezultat nie uległ już zmianie. Trzy punkty zostały na Jastorze i to w zasadzie najważniejsze w pojedynku z Kadrą PZHL U23. Swój kolejny mecz jastrzębianie rozegrają w niedzielę, gdy udadzą się do Gdańska na mecz z MH Automatyką.


PHL - termin PZHL - 12/09/2018 (środa) - Jastrzębie-Zdrój - godz. 18:00
JKH GKS JASTRZĘBIE - KADRA PZHL U23 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)


1:0 - 10:09 - Patryk Pelaczyk - Jakub Kubeš, Tomasz Kulas
2:0 - 19:19 - Artiom Dubinin - Martin Kasperlík (5/4)
2:1 - 26:11 - Kamil Wałęga - Jan Sołtys, Miłosz Noworyta
3:1 - 35:00 - Dominik Jarosz - Radosław Nalewajka, Kordian Chorążyczewski
3:2 - 39:47 - Kamil Wałęga - Bartłomiej Wsół, Jan Sołtys


JKH GKS Jastrzębie: Prokop (od 40:01 - Raszka) - Kubeš, Michałowski, Kasperlik, Dubinin, Paś - Sulka, Gimiński, Kominek, Fabuš, Wróbel - Bigos, Radzieńciak, Nahunko, Jarosz, Ł. Nalewajka - Chorążyczewski, Matusik, Pelaczyk, Kulas, R. Nalewajka.

Kadra PZHL U23: Zawalski (od 31:31 - Lipiński) - Wsół, Wysocki, Sołtys, Wałęga, Misterkiewicz - Noworyta, Gruszczyk, Wsół, Blanik, Maciej Rybak - Niedlich, Duszak, Gruźla, Jóźwik, Luszniak - Zając.


Kary: 6:8 / Strzały: 47:18 / Widzów: 250.
Sędziowali: Paweł Breske (sędzia główny) oraz Szymon Urbańczyk, Artur Hyliński (liniowi).
Trenerzy: Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie) - Grzegorz Klich (Kadra PZHL).

tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ