Patent na Zagłębie

 
2018-11-04

Tylko hokeiści JKH GKS Jastrzębie strzelali gole w meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Dzięki wygranej z beniaminkiem jastrzębianie wrócili na ligowe podium. Przerwali też serię trzech porażek. Ondrej Raszka zachował czyste konto po raz czwarty w sezonie. Jastrzębianie wygrali z Zagłębiem 22 mecz z rzędu. Ostatni raz przegrali za trenera Reznara w sezonie 2010/2011. Z obecnego składu, porażkę pamięta tylko Tomasz Kulas.

Pierwsza tercja nie przyniosła bramek. Zawodnicy mieli spory problem ze stwarzaniem sytuacji strzeleckich. Najlepszą okazję w 7. minucie meczu mieli goście z Sosnowca grający w osłabieniu. Vladimir Luka znalazł się w sytuacji sam na sam z Raszką ale nie wykorzystał wybornej okazji do objęcia prowadzenia.

Pierwszego gola jastrzębianie zdobyli 63 sekundy po przerwie. Rzut karny na bramkę zamienił Artiom Dubinin. W połowie meczu nasi hokeiści podwyższyli prowadzenie. Gola w przewadze zdobył Jakub Kubeš. Potem jeszcze słupek i poprzeczka ratowały Radziszewskiego przed kolejną kapitulacją.

Trzecia odsłona przyniosła trzecie trafienie. Na wysokości zadania stanęli wychowankowie JKH. Akcję Kamila Wróbla i Jakuba Michałowskiego zakończył Dominik Paś. Hokeiści Zagłębia mieli w tej odsłonie swoje sytuacje. Większość wynikała z prostych błędów naszych hokeistów przy wyprowadzaniu krażka z własnej tercji. Dzięki świetnej postawie Raszki żaden z nich nie zakończył się utratą bramki.

Przed hokeistami teraz kilka dni przerwy na reprezentację. Przypomnijmy, że nasi gracze reprezentować będą nasz kraj i klub zarówno w kadrze seniorów i juniorów do lat 18 i 20. Ligowe rozgrywki wrócą na Jastor 13 listopada. Hokeiści JKH zmierzą się wówczas z ekipą Automatyki Gdańsk.


PHL - 19. kolejka - 04/11/2018 (niedziela) - Jastrzębie-Zdrój - godz. 17:00
JKH GKS JASTRZĘBIE - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)


1:0 - 21:03 - Artiom Dubinin (rzut karny)
2:0 - 29:20 - Jakub Kubeš - Radosław Nalewajka (5/4)
3:0 - 47:54 - Dominik Paś - Kamil Wróbel, Jakub Michałowski


JKH GKS Jastrzębie: Raszka (Prokop) - Michałowski, Gimiński, Kasperlík, Dubinin, Komínek - Kubeš, Sulka, Sołtys, Wałęga, Fabuš - Bigos, Matusik, R. Nalewajka, Kulas,  Ł. Nalewajka - Chorążyczewski, Radzieńciak, Jarosz, Paś, Wróbel.

Zagłębie Sosnowiec: Radziszewski (Czernik) - Działo, Charousek, Znosko, Słaboń, T. Kozłowski - Martinka, Kaluža, Luka, Káňa, Sikora - Horzelski, Podsiadło, Jaskólski, Rutkowski, Bucenko.


Kary: 4:8 / Strzały: 37:29 / Widzów: 600.
Sędziowali: Przemysław Gabryszak (sędzia główny) oraz Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (liniowi).
Trenerzy: Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie) - Marcin Kozłowski (Zagłębie Sosnowiec).

tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ