Powalczymy o Puchar Polski

 
2018-11-21

Dopiero w dogrywce hokeiści JKH GKS Jastrzębie poradzili sobie z Kadrą PZHL do lat 23. Zwycięstwo zapewniło złote trafienie weterena, Petera Fabuša. Dzięki temu trafieniu jastrzębianie zapewnili sobie udział w półfinale Pucharu Polski. Styl pozostawia jednak wiele do życzenia…

Premierowa odsłona meczu z młodzieżą nie była porywającym spektaklem. Kibice obejrzeli kilkanaście nieudanych prób miejscowych hokeistów i kilka kontrataków ze strony młodzieży. Goście momentami sprawiali poważne kłopoty bardziej rutynowanym gospodarzom.

Po przerwie śmielej zaatakowali kadrowicze, ale bez efektu bramkowego. Później zaczął się ostrzał bramki Sebastiana Lipińskiego, który w 25. minucie wreszcie skapitulował po strzale Dominika Pasia. Jakość kolejnych strzałów gospodarzy pozostawiała wiele do życzenia i mimo sporej ilości szans na podwyższenie prowadzenia nie udało się nic "dorzucić" i po dwóch tercjach JKH prowadził 1:0.

W trzeciej tercji jastrzębianie znów ruszyli do ataku, ale z mizernym skutkiem. Z każdą minutą na bohatera dnia wyrastał Sebastian Lipiński, który bronił wszystkie strzały gospodarzy. Gdyby tego było mało, w 58. minucie kadrowicze doprowadzili do remisu. Ondreja Raszkę pokonał Patryk Krężołek i sędziowie zarządzili dogrywkę.

Z dodatkowych pięciu minut wystarczyło zaledwie 50. sekund. Dokładnie tyle czasu potrzebował Peter Fabuš, by przesądzić o losach meczu i zwycięstwie JKH. Ten gol był niezwykle cenny, bo zapewnił jastrzębianom udział w turnieju finałowym Pucharu Polski. Turrniej rozegrany zostanie po świętach (27-28 grudnia) na lodowisku w Tychach. Nasi hokeiści zmierzą się w półfinale z ekipą TAURONU KH GKS Katowice.


PHL - termin PZHL - 21/11/2018 (środa) - Jastrzębie-Zdrój - godz. 18:00
JKH GKS JASTRZĘBIE - KADRA PZHL U23 2:1 d. (0:0, 1:0, 0:1, 1:0)


1:0 - 24:47 - Dominik Paś - Peter Fabuš, Kamil Wróbel
1:1 - 57:56 - Patryk Krężołek - Damian Tyczyński (5/4)
2:1 - 60:50 - Peter Fabuš - Maciej Sulka


JKH GKS Jastrzębie: Raszka (Prokop) - Michałowski, Gimiński, Wróbel, Fabuš, Paś - Bigos, Matusik, Nahunko, Kulas, R. Nalewajka - Kubeš, Sulka, Komínek, Dubinin, Ł. Nalewajka - Chorążyczewski, Świerski, Jarosz, Pelaczyk.

Kadra PZHL U23: Lipiński (Zawalski) - Zając, Blanik, Sołtys, Wałęga, Misterkiewicz - Khoperia, Wysocki, Maciej Rybak, Tyczyński, Krężołek - Ubowski, Skokan, Rajski, Sikora, Słowakiewicz - Gruszczyk, Luszniak.


Kary: 8:8 / Strzały: 62:20 / Widzów: 286.
Sędziowali: Paweł Breske (sędzia główny) oraz Dariusz Pobożniak, Sebastiam Adamoszek (liniowi).
Trenerzy: Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie) - Grzegorz Klich (Kadra PZHL U23).

tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ