Siódmy półfinał

 
2018-12-26

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie siódmy raz w historii zagrają w półfinale rozgrywek o Puchar Polski. Natomiast pierwszy raz w tych rozgrywkach rywalem jastrzębian będzie aktualny lider Polskiej Hokej Ligi, Tauron KH GKS Katowice.

Tuż po świętach Bożego Narodzenia na lodowisku w Tychach zostanie rozegrany turniej finałowy Pucharu Polski. Oprócz gospodarzy turnieju, GKS-u Tychy zagrają w nim: Tauron KH GKS Katowice, TatrySki Podhale Nowy Targ i JKH GKS Jastrzębie. To właśnie te cztery drużyny zajmowały czołowe lokaty po zakończeniu drugiej rundy zmagań w ramach sezonu zasadniczego Polskiej Hokej Ligi, dzięki czemu wywalczyły sobie awans do półfinału Pucharu Polski.

Pierwszy raz w historii tych rozgrywek jastrzębianie zmierzą się w półfinale z Tauronem KH GKS Katowice, który przewodzi obecnie ligowej stawce. Katowiczanie po rozegraniu 31 spotkań mają na swoim koncie 79 punktów, czyli o sześć więcej niż drugi GKS Tychy. Pierwszą czwórkę zamykają inni uczestnicy finałowego turnieju. Trzecie Podhale zgromadziło 64 punkty, a czwarty w tabeli JKH 59 oczek.

Teraz rozgrywki ligowe schodzą na dalszy plan, bo przed nami rywalizacja o Puchar Polski. Turniej finałowy rozegrany zostanie w dniach 27 i 28 grudnia. Pierwsi na lód wyjdą hokeiści Tauronu KH GKS Katowice i JKH GKS Jastrzębie (czwartek 27 grudnia, godz. 16:30), a później o finał powalczą ekipy GKS-u Tychy i TatrySki Podhale Nowy Targ (czwartek 27 grudnia, godz.. 20:00). Finał odbędzie się dzień później, tj. w piątek 28 grudnia o godzinie 19:45. Bezpośrednie transmisje ze wszystkich trzech spotkań turniejowych przeprowadzi TVP Sport.

Typowanie zwycięzcy Pucharu Polski to przysłowiowe wróżenie z fusów. Bez wątpienia można jednak powiedzieć, że za faworytów uważa się gospodarzy turnieju, hokeistów GKS Tychy, którzy ośmiokrotnie już zdobywali to trofeum oraz lidera Polskiej Hokej Ligi, Tauron KH GKS Katowice.

Rozegrane tuż przed świętami mecze ligowe mogą wskazywać, że w najlepszej dyspozycji znajdują się aktualnie gospodarze turnieju (GKS Tychy zdobył komplet punktów w trzech ostatnich przedświątecznych meczach). Trochę spadły z kolei notowania katowiczan, którzy po 22 wygranych z rzędu odnotowali ostatnio dwie porażki. Ligowa "wpadka" silnych wciąż katowiczan nie może jednak uśpić czujności jastrzębian, którzy chcąc powalczyć o Puchar Polski muszą się wspiąć na wyżyny swoich umiejętności, by stawić czoła rutyniarzom z Katowic. O niespodziankę będą się również starać hokeiści z Nowego Targu, którzy potrafią napsuć krwi każdemu rywalowi i zaskoczyć w najmniej spodziewanym momencie.

tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ