Kolejne punkty

 
2019-01-04

Drugi mecz i drugie w tym roku zwycięstwo. Tym razem jastrzębianie pokonali rozsypującą się drużynę Orlika Opole, który mimo wąskiego składu i kłopotów finansowych postawił gospodarzom twarde warunki. Ostatecznie podopieczni Roberta Kalabera wygrali 4:1. Kolejny mecz nasi hokeiści rozegrają w niedzielę, gdy zmierzą się w Oświęcimiu z Unią.

W premierowej odsłonie na tafli nic wielkiego się nie wydarzyło. Jastrzębianie dyktowali warunki gry, ale nie miało to odzwierciedlenia w wyniku. Miłym gestem w stronę Orlika Opole popisali się za to kibice JKH. Na barierce zawisł transparent: "Orlik Opole trzymaj się!!!", a jastrzębscy sympatycy kilkukrotnie powtórzyli okrzyk o takiej samej treści.

Po przerwie kibice w końcu doczekali się goli. Jako pierwszy w 23. minucie na listę strzelców wpisał się Tomasz Kominek, który dał prowadzenie gospodarzom. Jeśli ktoś myślał, że worek z bramkami się rozwiązał, był w wielkim błędzie. Trzy minuty po golu Tomasza Kominka był bowiem remis. Sytuację sam na sam z Ondrejem Raszką na gola zamienił Oskar Rzekanowski i mecz zaczął się od nowa.

Zanim obydwie ekipy udały się ponownie do szatni, jastrzębianie znów prowadzili. Dziesięć sekund przed końcem drugiej tercji do siatki trafił Peter Fabusz i to pomimo gry w osłabieniu. W trzeciej tercji trafiali tylko hokeiści JKH, a wynik zmienił się dwukrotnie. Na 3:1 trafił Kamil Wróbel, a trzy minuty przed końcem wynik ustalił sam kapitan, Radosław Nalewajka. Kolejny mecz ekipa znad czeskiej granicy rozegra w niedzielę w Oświęcimiu.


PHL - 34. kolejka - 04/01/2019 (piątek) - Jastrzębie-Zdrój - godz. 18:00
JKH GKS JASTRZĘBIE - PGE ORLIK OPOLE 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)


1:0 - 22:41 - Tomasz Kominek - Jan Homer, Artiom Dubinin
1:1 - 25:42 - Oskar Rzekanowski
2:1 - 39:50 - Peter Fabusz (4/5)
3:1 - 44:16 - Kamil Wróbel - Łukasz Nalewajka, Vladimir Lukaczik
4:1 - 57:20 - Radosław Nalewajka - Tobiasz Bigos


JKH GKS Jastrzębie: Raszka (Prokop) - Homer, Lukaczik, Wróbel, Fabusz, Paś - Kubesz, Sulka, Kominek, Dubinin, R. Nalewajka - Chorążyczewski, Gimiński, Ł. Nalewajka, Kulas, Nahunko - Radzieńciak, Bigos, Świerski, Jarosz, Pelaczyk.

PGE Orlik Opole: Nobis (Robaszkiewicz) - Wojdyła, Kostek, Skrodziuk, Rzekanowski, Gorzycki - Bychawski, Gawlik, Wołkow, Szydło, Svitac - Miettinen, Sznotala, Obrał, Kandziuba.


Kary: 6:2 / Strzały: 47:19 / Widzów: 500.
Sędziowali: Zbigniew Wolas (sędzia główny) oraz Rafał Noworyta, Szymon Urbańczyk (liniowi).
Trenerzy: Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie) - Jacek Szopiński (PGE Orlik Opole).

tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ