Mistrz udzielił lekcji

 
2019-02-06

Pierwszy z dwóch sparingów z mistrzem Polski padł łupem hokeistów z piwnego miasta. GKS Tychy wygrał na Jastorze 5:1, a honorowy gol dla JKH przypadł w udziale Martinowi Kasperlikowi. Rewanż już w piątek na Stadionie Zimowym w Tychach.

Dwumecz z GKS-em Tychy został zaplanowany ze względu na długą przerwę pomiędzy sezonem zasadniczym, a fazą Play-Off w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Obydwaj trenerzy musieli radzić sobie w mocno okrojonych składach. Bez kadrowiczów, którzy wyjechali do Kijowa na mecze z Ukrainą (dwa test mecze) i Rumunią trener Robert Kalaber i Andrei Gusow zestawili raptem po trzy formacje.

Od samego początku ton gry nadawali tyszanie. Już w połowie meczu mistrz Polski prowadził 4:0 obnażając w międzyczasie wszelkie braki miejscowych hokeistów. Ekipa znad czeskiej granicy przygotowuje się do ćwierćfinału z Comarch Cracovią i zdecydowanie ma jeszcze nad czym pracować.

Ostatecznie GKS Tychy wygrał 5:1, a jedynego dola dla jastrzębian zdobył w 57. minucie spotkania Martin Kasperlik. Już za dwa dni jastrzębscy hokeiści staną przed szansą rewanżu. Na piątek 8 lutego zaplanowano bowiem grę na Stadionie Zimowym w Tychach. Dopiero po tym meczu będzie można lepiej ocenić na jakim etapie przygotowań do najważniejszej fazy sezonu znajdują się zawodnicy JKH GKS Jastrzębie.


Sparing - 06/02/2019 (środa) - Jastrzębie-Zdrój - godz. 17:00
JKH GKS JASTRZĘBIE - GKS TYCHY 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)


0:1 - 03:00 - Tomasz Sykora - Patryk Kogut
0:2 - 26:00 - Jakub Witecki - Bartłomiej Pociecha
0:3 - 29:30 - Tomasz Sykora - Jarosław Rzeszutko, Adam Bagiński (5/4)
0:4 - 31:00 - Alexander Szczechura - Michael Cichy
0:5 - 49:09 - Peter Novajovsky - Jarosław Rzeszutko, Adam Bagiński (5/4)
1:5 - 56:14 - Martin Kasperlik - Kamil Wałęga, Peter Fabusz


JKH GKS Jastrzębie: Prokop (Klocek) - Homer, Kubesz, Nahunko, Fabusz, Kasperlik - Grof, Lukaczik, Kulas, Dubinin, Kominek - Sulka Gimiński, Sołtys, Wałęga, Matusik - Bigos, Kantor.

GKS Tychy: Lewartowski (Maciejewski) - Górny, Pociecha, Sykora, Cichy, Szczechura - Kotlorz, Novajovsky, Klimenko, Rzeszutko, Bagiński - Kacperek, Kogut, Jafimienka, Galant, Witecki.


Kary: JKH - 12 minut, GKS Tychy - 6 minut.
Sędziowali: Marcin Polak, Paweł Breske (główni) oraz Jarosław Syrek, Dawid Pabisiak (liniowi).
Trenerzy: Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie) - Andriej Gusow (GKS Tychy).

tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ