Rusza Puchar Wyszehradzki

 
2019-08-14

Piątkowym pojedynkiem z GKS Katowice hokeiści JKH GKS Jastrzębie zainaugurują udział w rozgrywkach polsko-czesko-słowacko-węgierskiego Pucharu Wyszehradzkiego. Derby z brązowym medalistą z poprzedniego sezonu rozpoczną się o godz. 19:00. - Wprawdzie wszystkie mecze w tym okresie są w sparingami, ale musimy pamiętać, że tu mamy do czynienia ze spotkaniem "o coś" - w tym przypadku o Puchar Wyszehradzki. Na pewno zatem nie podejdziemy do tego pojedynku tak, jak do zwykłego meczu towarzyskiego, w którym testuje się różne ustawienia zespołu - podkreśla II trener JKH GKS Jastrzębie Rafał Bernacki.

Jak wygląda sytuacja kadrowa przed inauguracją walki w Visegrad Cup 2019? - Aktualnie prawie wszyscy zawodnicy są do dyspozycji sztabu trenerskiego. Brakuje jedynie powołanych do młodzieżowej reprezentacji Polski Jana Sołtysa i Kamila Wałęgi. Ponadto z drobnymi kłopotami zmaga się Henrich Jabornik, ale liczymy, że do piątku wszystko będzie w porządku. Reszta zespołu jest całkowicie zdrowa i gotowa do gry - informuje Rafał Bernacki.

Przypomnijmy, że jastrzębianie i katowiczanie mieli okazję zmierzyć się kilka dni temu w ramach Turnieju o Puchar RT Torax w Porubie. Wówczas górą byli podopieczni Roberta Kalabera, którzy zwyciężyli 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) po golach Dominika Jarosza (dwóch), Marisa Jassa i Artema Iossafova, dzięki czemu obronili trofeum. 

- Nie wyciągałbym z tamtego zwycięstwa daleko idących wniosków. To będzie zupełnie inne spotkanie niż to w Porubie, choć oczywiście pewna "przewaga psychiczna" będzie po naszej stronie. GKS Katowice to bardzo mocna drużyna, więc każdy wynik jest możliwy. Jak zawsze wszystko zweryfikuje tafla - dyplomatycznie deklaruje II trener naszej drużyny. Czy jednak można liczyć na to, że "tajną bronią" na ekipę z Katowic okaże się Dominik Jarosz? - Nie można tego wykluczyć. W poprzednich derbach Jarosz zdobył dwa gole, więc mam nadzieję, że utrzyma wysoką strzelecką formę i tym samym dopomoże nam w odniesieniu zwycięstwa - mówi Rafał Bernacki.

Dla kibiców JKH GKS Jastrzębie będzie to druga tego lata okazja do przyjrzenia się naszemu zespołowi na Jastorze. Przypomnijmy, że bilety na to spotkanie można zakupić również on-line poprzez stronę www.bilety.jkh.pl.

Terminarz Pucharu Wyszehradzkiego

Grupa A
JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice (16.08)
HK Nitra - Ferencvaros Budapeszt (23.08)
GKS Katowice - HK Nitra (27.08)
HK Nitra - JKH GKS Jastrzębie (30.08)
JKH GKS Jastrzębie - Ferencvaros Budapeszt (03.09)
Ferencvaros Budapeszt - GKS Katowice (06.09)

Grupa B
HC 07 Detva - HC RT Torax Poruba
HC 07 Detva - Ujpesti TE
HC RT Torax Poruba - Podhale Nowy Targ 
Podhale Nowy Targ - HC 07 Detva
HC RT Torax Poruba - Ujpesti TE
Ujpesti TE - Podhale Nowy Targ

Wejściówki:
1. Bilet normalny - 15 złotych
2. Bilet ulgowy - 10 złotych (przysługuje kobietom, dzieciom, młodzieży uczącej się, studentom do 26 roku życia, osobom powyżej 65 roku życia oraz opiekunowi osoby niepełnosprawnej, za okazaniem przy zakupie odpowiednich dokumentów potwierdzających uprawnienie do zniżki)
3. Darmowy wstęp przysługuje dzieciom do lat 9 oraz osobom niepełnosprawnym za okazaniem ważnej legitymacji.
4. Klub JKH GKS Jastrzębie jest uczestnikiem programu Rodzina 3+. Zgodnie z jego zasadami na jeden bilet normalny wchodzi cała rodzina.

tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ