Raszka zatrzymał Japonię

 
2019-11-08

Reprezentacja Polski ma za sobą pierwszy mecz w ramach turnieju Euro Ice Hockey Challenge w Gdańsku. W piątkowy wieczór biało-czerwoni pokonali Japonię 3:2 (1:1, 2:0, 0:1), a w polskich szeregach jedną z głównych ról odegrał bramkarz JKH GKS Jastrzębie Ondrej Raszka.

Golkiper naszego zespołu świetnie spisał się szczególnie w pierwszej i trzeciej tercji, gdy goście z Kraju Kwitnącej Wiśni parokrotnie poważnie zagrozili jego bramce. Najpierw Raszka nie dopuścił do podwyższenia prowadzenia rywali, a w końcówce to za jego sprawą biało-czerwoni utrzymali korzystny wynik.

Obok Ondreja Raszki w reprezentacji Polski zagrali także dwaj inni zawodnicy JKH GKS Jastrzębie: Maciej Urbanowicz i Dominik Paś. Pierwszy zaliczył asystę przy wyrównującej bramce Arona Chmielewskiego w 19. minucie, natomiast drugi wpisał się do protokołu meczowego dwiema karami w trzeciej tercji. Warto także dodać, że drugą z bramek dla Polski strzelił wychowanek naszego klubu Mateusz Bryk (obecnie GKS Tychy).

Obok Raszki, Pasia i Urbanowicza do reprezentacji Polski na EIHC powołani są także Jan Sołtys i Jakub Michałowski. W sobotę Polacy zagrają z Włochami, natomiast w niedzielę - z Węgrami.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ