Nocne granie za Brynicą

 
2019-11-29

W późny piątkowy wieczór przyjdzie hokeistom JKH GKS Jastrzębie skrzyżować kije z Zagłębiem Sosnowiec, które za sprawą ostatnich wyników można określić jako najbardziej nieprzewidywalny zespół ekstraligi. Początek wyjazdowego spotkania o godz. 20:00.

Dla naszych kibiców starcie za Brynicą stanowi zapewne przedsmak emocji związanych z niedzielnymi derbami z GKS Tychy na Jastorze. Jednak podopieczni Roberta Kalabera doskonale zdają sobie sprawę, że Zagłębie Sosnowiec to ciężki rywal, nawet jeżeli wyniki dotychczasowych pojedynków (7:0 u siebie oraz 5:0 na wyjeździe) dają pewne powody do optymizmu. Można być jednak pewnym, że za sprawą tamtych rezultatów drużyna trenera Marcina Kozłowskiego będzie tym bardziej zdeterminowana, aby "ugryźć lidera". Sosnowiczanie na pewno będą chcieli zakończyć impas - nie tylko strzelecki, ale też punktowy.

Zagłębie Sosnowiec zajmuje aktualnie siódme miejsce w tabeli z dorobkiem 32 pkt. Wiele wskazuje na to, że nasz piątkowy rywal będzie do końca toczył walkę o udział w play-offach i wcale nie jest skazany na pozostanie poza ćwierćfinałem. O potencjale tkwiącym w drużynie trenera Kozłowskiego świadczą nie tylko nazwiska (Radziszewski, rosyjska "trójca" Oriechin - Karczocha - Garszyn, jak również Stoklasa czy Nahunko, którzy mają za sobą grę przy Leśnej), ale - przede wszystkim - odniesione w minioną niedzielę zwycięstwo z GKS Katowice (3:2 u siebie), gdzie pokonana ekipa dwa dni wcześniej wygrała z Unią Oświęcim, a dwa dni później - z GKS Tychy.

Krótko mówiąc - czeka nas naprawdę ciężkie starcie. Na tym etapie sezonu, gdy zmęczenie i urazy lubią się nawarstwiać, a kilku dni spokojnego trenowania nie widać, nie ma już łatwych meczów.

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2019/2020


ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
26. KOLEJKA
29.11.2019, godz. 20:00
Sędziuje: T. Radzik, M. Cybuch

JKH GKS JASTRZĘBIE

BILANS MECZÓW
(Ekstraliga)
10
(9-0-1)
ZWYCIĘSTWA
33
(31-1-0-1)
107 BRAMKI 231

BILANS MECZÓW
(Sosnowiec)
6
(6-0-0)

ZWYCIĘSTWA
15
(15-0-0)
55 BRAMKI 89

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych - walkower

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ