We wtorek pod Wawelem

 
2019-12-02

Nie będzie dane hokeistom JKH GKS Jastrzębie nacieszyć się zwycięstwem z GKS Tychy. Zaledwie dwie doby po pokonaniu mistrza Polski podopieczni Roberta Kalabera skrzyżują kije z Comarch Cracovią. Mecz ten odbędzie się na Lodowisku im. "Rocha" Kowalskiego we wtorek o godz. 18:30.

Bez wątpienia możemy spodziewać się ciężkiego pojedynku. Wprawdzie ekipa Rudolfa Rohaczka wciąż zajmuje dość odległe miejsce w tabeli, ale - po pierwsze - ostatnie wyniki (2:1 w Nowym Targu i 4:0 u siebie z GKS Katowice); - po drugie - przeprowadzone w ostatnich tygodniach transfery (Czech Zdenek Bahensky, Fin Tomi Leivo, Słowak Marek Pac, Słoweniec Miha Stebih) oraz - po trzecie - awans do finału Pucharu Kontynentalnego świadczą, że "Pasy" wchodzą powoli na krzywą wznoszącą i każdy kolejny pojedynek z nimi będzie coraz trudniejszy. 

Przypomnijmy, że w dwóch poprzednich meczach w tym sezonie górą był nasz zespół, który pod koniec września wygrał pod Wawelem 4:2 po golach Kamila Wałęgi (dwóch), Dominika Pasia i Artema Iossafova, po czym miesiąc później zwyciężył u siebie 5:2 za sprawą trafień Martina Kasperlika, Jesse Rohtli (po dwa gole) i Dominika Pasia. We wtorek będziemy musieli jednak zapomnieć o tej passie.

Jak niestety wiadomo, z uwagi na dotkliwą kontuzję Rohtla nie będzie miał możliwości poprawy swojego bilansu przeciw Cracovii. Obok niego z tych samych zabraknie także Jana Sołtysa. Ponadto wciąż czekamy na powrót na taflę Radosława Nalewajki, Henricha Jabornika i Patryka Matusika, a do zawodników zmuszonych pauzować dołączył również Dominik Jarosz, który w meczu z GKS Tychy odważnie przyjął na siebie potężne uderzenie krążkiem. Wyglądało to okrutnie i... bolało od samego patrzenia.

Do dyspozycji trenera Roberta Kalabera będą natomiast Łukasz Nalewajka i Jakub Gimiński, którzy wracają do gry po krótkiej przerwie. 

Przy tej okazji przypominamy, że to nie ostatni mecz z Comarch Cracovią w pierwszej połowie grudnia, ponieważ za tydzień (10 grudnia o godz. 18:00) podejmiemy "Pasy" na Jastorze w rozgrywanym awansem spotkaniu czwartej rundy. Ma to związek z udziałem Cracovii w styczniowym finale Pucharu Kontynentalnego.

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2019/2020


COMARCH CRACOVIA
28. KOLEJKA
03.12.2019, godz. 18:30
Sędziują: K. Kozłowski, M. Smura

JKH GKS JASTRZĘBIE

BILANS MECZÓW
(Ekstraliga)
55
(50-2-3)
ZWYCIĘSTWA
(1 remis)

28
(23-0-5)
303 BRAMKI 219

BILANS MECZÓW
(Kraków)
30
(26-2-2)

ZWYCIĘSTWA
12
(10-0-2)
166 BRAMKI 103

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ