Ciężka walka o drugie miejsce

 
2020-01-11

W czołówce ekstraligi zaczyna robić się ciasno. Na trzy kolejki przed finiszem szansę i apetyt na pozycję wicelidera po czwartej rundzie mają, obok JKH GKS Jastrzębie (70 pkt.), także Unia Oświęcim (70 pkt.) i Podhale Nowy Targ (66 pkt.). Tymczasem tuż za "Szarotkami" jest jeszcze GKS Katowice (63 pkt.), z którym nasi hokeiści skrzyżują kije w niedzielny wieczór.

Wyjazdowy pojedynek zapowiada się nad wyraz emocjonująco i to nie tylko z uwagi na jego derbowy charakter. Obie ekipy mają o co walczyć, ponieważ po czwartej rundzie rozpisana zostanie jeszcze piąta, a rozstawienie w niej będzie zależeć właśnie od zajmowanych lokat. 19 stycznia pierwsze pięć zespołów zagra u siebie (1-10, 2-9, 3-8, 4-7, 5-6), ale w następnych na lekki "handicap" z bezpośrednimi rywalami będą rzecz jasna mogły liczyć kluby sklasyfikowane wyżej. To właśnie piąta runda rozstrzygnie o rozstawieniu w play-offach.

W dotychczasowych spotkaniach z GKS Katowice nasz zespół zanotował dwa zwycięstwa (było to w listopadowym dwumeczu połączonym z półfinałem Pucharu Wyszehradzkiego) oraz jedną porażkę ("mikołajkowe" 1:2 u siebie, gdzie rywale zdobyli decydującą bramkę na 28 sekund przed syreną). Ponadto jastrzębianie mierzyli się z drużyną z Katowic w sierpniu w rundzie grupowej Pucharu Wyszehradzkiego (także wygrywając), jednak należy pamiętać, że tamto starcie miało zdecydowanie bardziej sparingowy charakter.

W pojedynku w "Satelicie" trener Robert Kalaber będzie mógł już liczyć na Kamila Wróbla, natomiast na Jesse Rohtlę i Arkadiusza Kostka musimy zaczekać co najmniej do piątkowego pojedynku z Naprzodem Janów. Natomiast co do Radosława Sawickiego (który przed tygodniem przyjął na siebie potężne uderzenie krążkiem), to jego występy w najbliższych meczach stoją pod pewnym znakiem zapytania, ale zarazem nie są także wykluczone.

Dodajmy, iż mecz z GKS Katowice poprzedza... trzy spotkania rozgrywane w ciągu zaledwie czterech dni! We wtorek nasz zespół podejmie Podhale Nowy Targ (18:00), w czwartek rozegra finałowy rewanż Pucharu Wyszehradzkiego ze słowackim HK Nitra (18:00), natomiast w piątek powalczy na wyjeździe z outsiderem z Janowa. Tym pojedynkiem zakończy się czwarta runda spotkań ekstraligi.

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2019/2020


GKS KATOWICE
38. KOLEJKA
12.01.2020, godz. 17:00
Sędziują: P. Meszyński, P. Kosidło

JKH GKS JASTRZĘBIE

BILANS MECZÓW
(Ekstraliga)
14
(13-1-0)
ZWYCIĘSTWA
19
(17-1-0-1)
97 BRAMKI 130

BILANS MECZÓW
(Jastrzębie)
8
(7-1-0)

ZWYCIĘSTWA
8
(6-1-0-1)
53 BRAMKI 50

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych - walkower

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ