Kadra Narodowa na Jastorze

 
2020-11-02

W niedzielę w Jastrzębiu-Zdroju rozpoczęło się zgrupowanie seniorskiej reprezentacji Polski, której selekcjonerem jest trener JKH GKS Jastrzębie Robert Kalaber. Biało-czerwoni będą przebywać w naszym mieście do środowego poranka, kiedy to wyruszą do Budapesztu na towarzyski dwumecz z Węgrami. W Kadrze Narodowej - obok wcześniej powołanego kwartetu (Mateusz Bryk, Arkadiusz Kostek, Maciej Urbanowicz, Dominik Paś) - znaleźli się także kolejni zawodnicy JKH GKS Jastrzębie z tzw. listy rezerwowej.

Selekcjoner Robert Kalaber w rezultacie różnych uwarunkowań zmuszony został do dokonania zmian w zespole, za sprawą czego powołania otrzymali również Jakub Michałowski, Kamil Wałęga i Radosław Sawicki. Ponadto - jak informuje dyrektor sportowy reprezentacji Polski Leszek Laszkiewicz - w zestawieniu może znaleźć się też Marcin Horzelski. - Trener na pewno zechce ich sprawdzić na tle silnego zagranicznego przeciwnika jakim jest reprezentacja Węgier - podkreśla Laszkiewicz.

Bazą treningową reprezentacji Polski jest Lodowisko Jastor, gdzie w poniedziałkowe przedpołudnie dojdzie do pierwszego treningu biało-czerwonych. Dodajmy, że kadra korzysta z gościnności Hotelu Dąbrówka. - Zawodnicy dotarli do Jastrzębia-Zdroju w niedzielę i od razu zostali poddani testom na obecność koronawirusa. W Dąbrówce każdy z nich otrzymał osobny pokój. Do czasu poznania wyników testów posiłki, łącznie z dzisiejszym śniadaniem - są im dostarczane do pokoi. Po uzyskaniu wyników testów rozpoczynamy treningi - mówi Leszek Laszkiewicz.

Na Lodowisku Jastor reprezentacja Polski zaliczy trzy zajęcia na lodzie. W poniedziałek podopieczni Kalabera będą trenować dwukrotnie, natomiast we wtorek - raz. We wtorkowe popołudnie kadrowicze będą mieli czas na pakowanie sprzętu i przygotowanie do wyjazdu na Węgry, który nastąpi w środowy poranek. Pierwsze zajęcia na lodzie w Budapeszcie odbędą się 4 listopada o godz. 19:00. Spotkania z "Bratankami" rozegrane zostaną 5 listopada o godz. 20:00 oraz 7 listopada o godz. 14:10.


tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ