Decydujący moment sezonu

 
2021-02-16

Po krótkiej przerwie wracamy do gry o punkty. Przed nami dwie ostatnie kolejki fazy zasadniczej ekstraligi, za sprawą których poznamy ostateczną klasyfikację PHL przed ćwierćfinałami play-off. JKH GKS Jastrzębie w środę zagra na wyjeździe z Comarch Cracovią, natomiast w piątek podejmie Energę Toruń. Wówczas też będziemy wiedzieli, z kim skrzyżujemy kije w rywalizacji o strefę medalową.

W ostatnich dwóch kolejkach wszystkie spotkania rozgrywane są o tej samej porze, co bez wątpienia przyczyni się do wzmocnienia skali emocji wśród kibiców. Po 34. kolejce jedynie Ciarko STS Sanok jest pewien swojej pozycji przed play-off. Wszystkie pozostałe drużyny mogą jeszcze poprawić lub pogorszyć swoją lokatę. JKH GKS Jastrzębie przystąpi do ćwierćfinałów z co najmniej z drugiego miejsca. Oznacza to, że w zestawieniu naszych teoretycznych przeciwników są, obok Sanoka, także Comarch Cracovia i Tauron Podhale Nowy Targ. Dodajmy, że ewentualny powrót na pozycję lidera będzie możliwy tylko i wyłącznie w przypadku potknięcia GKS Tychy, który będzie mierzył się z Zagłębiem Sosnowiec i Stoczniowcem Gdańsk.

Trener Robert Kalaber nie ukrywa, że nie liczy na takie rozwiązanie. - Myślę, że prawie na pewno zajmiemy drugie miejsce, o ile GKS Tychy nie sprawi “niespodzianki in minus”. Dodam, że nie liczymy na taką sensację - powiedział nasz szkoleniowiec w niedawnym wywiadzie dla JasNetu ("Każdy z chłopaków zrealizował swoje zadania"). Kalaber przyznał, że w ćwierćfinale byłoby praktyczniej trafić na ósmą drużynę, aniżeli na Podhale lub Cracovię, które dysponują bardzo mocnymi zespołami, ale żadne z rozwiązań nie daje powodów do narzekań. - Na pewno zajmując drugą lokatę czeka nas cięższa droga do sukcesu. Jest jednak także i dobra strona tej sytuacji. Osobiście wolę rywalizować z zespołami mocniejszymi, ponieważ wówczas cały zespół przygotowuje się na maksimum. Nikt nawet nie pomyśli, że można gdzieś odpuścić czy zagrać “na pół gwizdka”. Z teoretycznie słabszymi przeciwnikami bywa tak, że pojawia się dekoncentracja i potem niepotrzebnie tracimy punkty - powiedział Słowak.

Po zdobyciu Pucharu Polski hokeiści JKH GKS Jastrzębie przystąpili do mocnej pracy nad przygotowaniem fizycznym do play-off. Sukces bynajmniej nie spowodował, że nasz zespół mógł liczyć na "spokojniejszy moment". Wręcz przeciwnie. - Przez cały ostatni tydzień aż do teraz nasi zawodnicy trenowali w systemie dwufazowym, czyli zaliczali po dwa treningi dziennie na lodzie. Sporo czasu spędziliśmy także na siłowni - informuje II trener Rafał Bernacki.

Wszystkie spotkania 35. i 36. kolejki ekstraligi rozpoczną się o godz. 18:00. Z naszej perspektywy, poza środowym pojedynkiem w Krakowie, ważne będą też starcia Zagłębia Sosnowiec z GKS Tychy oraz Tauron Podhala Nowy Targ z GKS Katowice.

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2020/2021


COMARCH CRACOVIA
35. KOLEJKA
17.02.2021, godz. 18:00
Sędziują: M. Baca, T. Radzik
TRANSMISJA

JKH GKS JASTRZĘBIE

BILANS MECZÓW
(Ekstraliga)
60
(53-3-4)
ZWYCIĘSTWA
(1 remis)

36
(30-1-5)
335 BRAMKI 257

BILANS MECZÓW
(Kraków)
34
(29-3-2)

ZWYCIĘSTWA
14
(12-0-2)
184 BRAMKI 117

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ