Kanadyjska dla Phillipsa!

 
2021-04-06

Wciąż żyjemy zdobyciem potrójnej korony przez JKH GKS Jastrzębie. Tymczasem warto wiedzieć, że nie jest to cała nasza zdobycz za sezon 2020/2021! Do naszego zespołu trafia bowiem także tytuł króla i wicekróla punktacji kanadyjskiej za zakończone właśnie rozgrywki. Miło nam poinformować, że triumf odniósł... oczywiście Kanadyjczyk Zackary Phillips, o włos wyprzedzając swojego słowackiego kolegę z formacji, Marka Hovorkę!

Obaj nasi wspaniali napastnicy zapisali na swoje konta po 56 pkt., przy czym Phillips zdobył więcej bramek (25), a zatem właśnie do sympatycznego Kanadyjczyka trafia pierwsze miejsce. Dodajmy, że popularny "Phil" zdołał dogonić prowadzącego przez długi czas w klasyfikacji Marka Hovorkę za sprawą skuteczności w fazie play-off (14 pkt.), a ostatni z punktów zdobył asystując przy trafieniu Jana Sołtysa w piątym spotkaniu w Cracovią.

Drugie miejsce trafia do Marka Hovorki, znakomicie punktującego przede wszystkim w fazie zasadniczej, której był zdecydowanym zwycięzcą (51 pkt.). Słowacki wicemistrz świata oraz znakomicie wyszkolony technicznie Phillips stworzyli zatem atak marzeń w drugiej piątce.

Trzecie miejsce w zestawieniu kanadyjskim za cały sezon zajął as Comarch Cracovii, czyli Damian Kapica (52 pkt.). Spośród zawodników JKH GKS Jastrzębie w pierwszej dziesiątce znaleźli się także Radosław Sawicki (7. miejsce; 45 pkt.) oraz Roman Rac (8. miejsce; 44 pkt.). Powyżej trzydziestu oczek zdobyli również: Martin Kasperlik (15. miejsce; 39 pkt.), Maciej Urbanowicz (23. miejsce; 33 pkt.) i Dominik Paś (24. miejsce; 32 pkt.).

Pełną statystykę naszych zawodników za mijający sezon opublikujemy niebawem.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ