Brązowy medal młodzików!

 
2021-04-09

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie z roczników 2005-2006 i młodszych wywalczyli brązowy medal Mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej! Podopieczni trenera Mariusza Bernackiego osiągnęli ten sukces za sprawą awansu do półfinału turnieju w Oświęcimiu, który został przerwany z uwagi na wprowadzenie tzw. lockdownu. Tym samym drużyny młodzieżowe JKH GKS kończą sezon zmagań ogólnopolskich ze srebrem żaków starszych oraz brązem młodzików.

Turniej w Oświęcimiu rozgrywany był w dniach 23-26 marca. Jastrzębianie awansowali do tych zawodów dzięki zdobyciu trzeciego miejsca w Śląskiej Lidze Młodzików. Fazę grupową zmagań podopieczni trenera Bernackiego rozpoczęli od pechowej derbowej porażki 5:8 (1:2, 0:3, 4:3) ze swoimi największymi rywalami we wcześniejszej walce o śląskie srebro - Naprzodem Janów. Następnie jednak nasze młodziki pokonały kolejno Legię Warszawa 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) oraz Sokoły Toruń 4:1 (0:0, 1:1, 3:0) i wynik tego ostatniego spotkania pozwolił ekipie z Jastora na awans do strefy medalowej. Stało się tak za sprawą rezultatu pojedynku Sokołów z Naprzodem (7:3), który spowodował eliminację drużyny z Janowa.

W półfinale turnieju, który z uwagi na zapowiedziany już lockdown przyspieszono o jeden dzień (z soboty na piątek) JKH GKS Jastrzębie znów niezwykle pechowo przegrał po dogrywce z Niedźwiadkami Sanok 2:3 d. (0:1, 1:1, 1:0, d. 0:1), wcześniej odrabiając dwubramkową stratę, a ostatecznie ponosząc porażkę po golu na 43 sekundy przed końcem dogrywki.

Oznaczało to, że Niedźwiadki awansowały do finału (gdzie miały zagrać z Unią Oświęcim), zaś naszym hokeistom pozostała walka o brązowy medal z Sokołami Toruń. Polski Związek Hokeja na Lodzie czekał z decyzją w tej kwestii, licząc na odwołanie zakazu gry dla dzieci i młodzieży. Ostatecznie jednak lockdown został przedłużony, więc na co PZHL w dniu 8 kwietnia przyznał złote medale finalistom, zaś pokonani w półfinałach otrzymali brązowe krążki.

Rezultaty uzyskane przez młodzików JKH GKS

Faza grupowa

JKH GKS Jastrzębie - Naprzód Janów 5:8 (1:2, 0:3, 4:3)
Bramki dla JKH GKS: Zając (dwie), Fyda, Bielaczyc, Szcześniak

JKH GKS Jastrzębie - Legia Warszawa 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Bramki dla JKH GKS: Poręba (dwie), Szcześniak (dwie)

JKH GKS Jastrzębie - Sokoły Toruń 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Bramki dla JKH GKS: Szcześniak (dwie), Onak, Stolarski

Półfinał

JKH GKS Jastrzębie - Niedźwiadki MOSiR Sanok 2:3 d. (0:1, 1:1, 1:0, d. 0:1)
Bramki dla JKH GKS: Szcześniak, Misiak

W turnieju w Oświęcimiu zagrali: Michalski, Kapusta - J. Piechaczek, Onak, Fyda, Stolarski, Poręba, Leśniok, Osiadły, Zając, S. Wojciechowski, F. Wojciechowski, Misiak, Szcześniak, Mrula, Mysłowski, Bielaczyc, M. Piechaczek, Lewek.

Zadanie "Szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży JKH GKS Jastrzębie" dofinansowane zostało przez Miasto Jastrzębie-Zdrój.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ