Kostek strzelił Austriakom

 
2021-05-17

W poniedziałkowe wczesne popołudnie hokejowa reprezentacja Polski zmierzyła się z Austrią w ramach drugiej kolejki spotkań turnieju "Beat COVID-19" w Słowenii. Tym razem minimalnie lepsi okazali się wyżej notowani rywale (2:3), a nam na otarcie łez pozostaje "jastrzębska" akcja przy drugiej z bramek dla Polaków, którą po świetnej akcji Macieja Urbanowicza zdobył Arkadiusz Kostek.

Dodajmy, że udział w efektownej kontrze biało-czerwonych miał też Marcin Horzelski, od którego guma trafiła do Urbanowicza. Kapitan JKH GKS popędził lewym skrzydłem, przedzierając się przez obronę, a następnie wystawił gumę Kostkowi, który strzałem z pół-dystansu znalazł lukę w austriackim murze.

Obok Kostka, Urbanowicza i Horzelskiego przeciw Austrii zagrali też Mateusz Bryk, Kamil Górny, Dominik Jarosz i powołany na ostatniej prostej przed turniejem Radosław Nalewajka. Ponadto na tafli pojawili się też nasi wychowankowie Kamil Wałęga, Dominik Paś i Jakub Michałowski.

We wtorek podopieczni Roberta Kalabera zagrają o godz. 16:30 z Francja. W środę nasza kadra będzie miała dzień odpoczynku od meczów, po czym w czwartek i piątek zagra jeszcze ze Słowenią i Rumunią.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ