Z wizytą u Legendy

 
2021-06-02

Florian Gomola to jeden z trzech ojców-założycieli hokejowego LZS Jastrzębianka, a jednocześnie człowiek, który walnie przyczynił się do powstania wiosną 1961 roku (60 lat temu!) Górnika Jastrzębie. Przedstawiciele naszego klubu odwiedzili Legendę, przywożąc m.in. trofeum za mistrzostwo Polski.

Nietrudno domyślić się, że najciekawszy dialog gospodarz prowadził z Andrzejem Frysztackim, który ćwierć wieku temu był jedną z osób "rozpoczynających" jastrzębski hokej "od nowa". Dawny prezes i wiceprezes naszego klubu nigdy nie ukrywał zresztą podziwu dla działalności Floriana Gomoli. Przypomnijmy, że urodzony w 1937 roku pan Florian był jednym z głównych bohaterów naszej książki "65 lat hokeja na lodzie w Jastrzębiu-Zdroju".

Tak się składa, że akurat na 60-lecie założenia wielosekcyjnego Górnika Jastrzębie hokeiści JKH GKS Jastrzębie "przypomnieli" potrójną koroną, iż to właśnie działacze hokejowi wiedli w 1961 roku organizacyjny prym w tworzeniu pierwszych struktur tego klubu. Nieprzypadkowo pierwszą siedzibą klubu był przecież basen w Zdroju, gdzie hokeiści Jastrzębianki i Górnika podejmowali swoich ligowych rywali.

Florian Gomola przyjął oficjalną koszulkę oraz szalik, a także wyraził podziw dla obecnych osiągnięć JKH GKS Jastrzębie. - W życiu nie spodziewałbym się, że z tamtego małego klubu, w którym myśmy grali w hokeja, wyrośnie kiedyś mistrz kraju - stwierdził szacowny gospodarz spotkania, podziwiając trofeum za mistrzostwo Polski.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ