Cztery setki Kapitana

 
2021-11-05

Trudno wyobrazić sobie JKH GKS Jastrzębie bez Macieja Urbanowicza. Tym bardziej radować musi jubileusz, jaki ma za sobą kapitan naszego zespołu. Po przeliczeniu statystyk okazuje się, iż "Urban" (lub "Urbi") przekroczył barierę 400 ekstraligowych spotkań w jastrzębskich barwach! Gratulujemy i prosimy o więcej!

Meczem numer czterysta Macieja Urbanowicza był zwycięski pojedynek z Zagłębiem Sosnowiec, który miał miejsce w minioną niedzielę. Akurat tego dnia nasz napastnik nie miał okazji do poprawy bilansu, który jednak i tak jest imponujący.

Jak wyliczył nasz klubowy archiwista-statystyk, kapitan JKH GKS w tychże czterystu meczach zdobył 159 goli i asystował przy kolejnych 201 trafieniach kolegów z drużyny. Oznacza to, że Urbanowicz ma na swoim koncie 360 pkt. zdobytych dla Jastrzębia. Ponadto jubilat przesiedział 638 minut na ławce kar, a nie trzeba dodawać, że słynie z twardego charakteru. Dodajmy, że ta statystyka czyni Urbanowicza obecnie najskuteczniejszym strzelcem i asystentem w ekstraligowych dziejach JKH GKS Jastrzębie.

Przypomnijmy, że Maciej Urbanowicz, choć pochodzi z Gdańska, to większość swojej kariery spędził w JKH GKS Jastrzębie. 35-letni obecnie napastnik trafił na Jastor ze Stoczniowca w 2009 roku i występował tu przez kolejne sześć lat. Pomiędzy 2015 a 2019 rokiem grał w Comarch Cracovii i GKS Katowice, po czym postanowił wrócić do Jastrzębia. Z JKH GKS zdobył medale ze wszystkich kruszców oraz Puchary i Superpuchary Polski.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ