Z wizytą u pana Jana

 
2021-11-24

Miło nam poinformować, iż przedstawiciele JKH GKS Jastrzębie w towarzystwie prezydent miasta Anny Hetman oraz byłego prezesa i zawodnika naszego klubu Andrzeja Frysztackiego odwiedzili jednego z ojców-założycieli jastrzębskiego hokeja, Jana Posłusznego. Pan Jan nie ukrywał radości z wizyty i z zadowoleniem sprawdził ciężar trofeów za mistrzostwo i Puchar Polski.

Jan Posłuszny na początku lat pięćdziesiątych wraz z Florianem Gomolą i Stanisławem Ogazą założył LZS Jastrzębianka, który był pierwszym klubem hokejowym w Jastrzębiu-Zdroju, powstałym na dekadę przed nadaniem praw miejskich. Działacze i zawodnicy Jastrzębianki zasilili w 1961 roku nowo powstałą sekcję hokeja w Górniku Jastrzębie. Do tradycji obu tych klubów nawiązuje JKH GKS Jastrzębie. Dodajmy, że Posłuszny reprezentował barwy wyłącznie Jastrzębianki.

W trakcie spotkania pan Jan, który w tym roku skończył 85 lat, wspominał pierwsze treningi pod kierunkiem Ogazy na zamarzniętym basenie w Zdroju. Mówił też, jak w tamtych czasach trudno było o zorganizowanie sprzętu hokejowego. Warto przypomnieć, że na łamach książki "65 lat hokeja na lodzie w Jastrzębiu-Zdroju" Jan Posłuszny szczegółowo opowiadał o słynnych kijach do gry, które wykonywał Franciszek Peterek ze Zdroju.

Panu Janowi życzymy zdrowia i jeszcze stu lat życia... z miłością do hokeja!

Wywiad z Janem Posłusznym (2018 r.): "Herbata po meczu była rarytasem" >>

 

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ