Złoto w Turnieju dla Pokoju!

 
2022-03-15

Żaki starsze JKH GKS Jastrzębie wzięły udział w trzeciej rundzie Karpackiej Młodzieżowej Hokej Ligi w Nowym Targu. W CJHL od lat rywalizują także ekipy z Ukrainy, w związku z czym w ramach turnieju rozegrano Turniej dla Pokoju. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że podopieczni Marka Chrabańskiego po pokonaniu rówieśników zza Buga zdobyli prestiżowe złoto!

Młodzi jastrzębianie już wcześniej zapewnili sobie awans do finałów Ligi Karpackiej, a do Nowego Targu wyruszyli jako tzw. goście, uczestnicząc w zmaganiach drugiej z grup. Organizatorzy postanowili jednak wyjść naprzeciw okolicznościom i przy okazji CJHL zorganizowali wspomniany Turniej dla Pokoju, w którym wzięli udział hokeiści dwóch drużyn ukraińskich (Ukraine Select Team i Halickie Lwy Nowojaworowsk) i dwóch polskich (Podhale Nowy Targ i JKH GKS Jastrzębie).

W półfinale nasze żaki starsze zwyciężyły ekipę Ukraine Select Team (czyli ukraińską złożoną z zawodników różnych miejscowych klubów) 6:2, dzięki czemu awansowały do finału, gdzie czekały na nich Halickie Lwy, które wcześniej odprawiły Podhale (także 6:2).

Tym samym w wielkim finale jastrzębianie skrzyżowali kije z drużyną z położonego tuż przy granicy Nowojaworowska i po zaciętym pojedynku pokonali drugą z ukraińskich ekip 5:3. Warto dodać, że do drużynowego złota dołożyliśmy indywidualne wyróżnienie dla najlepszego napastnika, które otrzymał Filip Chrobociński.

JKH GKS Jastrzębie: Samuel Plinta, Maksymilian Szczęsny, Filip Chrobociński, Łukasz Sikora, Jakub Czyż, Jeremi Majchrzak, Mateusz Midzierski, Antoni Galant, Natan Gołofit, Filip Tyrna, Michał Kijas, Wiktor Breske, Wiktor Landziński, Maksymilian Nietrzebka, Wojciech Nowak, Pascal Górski, Przemysław Muzyka, Paweł Górny, Kacper Jasnos 

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ