Żaki w blasku medalu!

 
2022-03-28

Mamy pierwszy medal mistrzostw Polski w tym sezonie! W niedzielę w Oświęcimiu zwycięstwo świętowali nie tylko podopieczni Roberta Kalabera, ale także ich młodsi koledzy z drużyny żaków starszych JKH GKS Jastrzębie! Okazały triumf nad Legią Warszawa (10:2) w meczu o trzecie miejsce dał naszej ekipie U14 cenny brązowy medal. Brawo, Panowie!

Jak już informowaliśmy, w czwartek podopieczni trenera Marka Chrabańskiego świętowali awans do czołowej czwórki mistrzowskiego turnieju na obiekcie Unii. Drugie miejsce w grupie oznaczało konieczność półfinałowej rywalizacji z najlepszą drużyną drugiej z grup, czyli MOSM Tychy. Zacięty bój godzien był miana derbów. Młodzi jastrzębianie byli blisko rewanżu za porażki w Mistrzostwach Śląska, prowadząc w trzeciej tercji 3:2. Niestety, potem rywale zdobyli trzy gole, a zawody zakończyły się ostatecznie wynikiem 4:6. 

Na pocieszenie nasze żaki zagrały w niedzielę o brąz z Legią Warszawa, gromiąc tego przeciwnika 10:2. Co ciekawe, takim samym rezultatem zakończył się finał, w którym MOSM Tychy rozbił ŁKH Łódź. Oznacza to, że jastrzębianie byli jedyną ekipą w całym turnieju, która zdołała dotrzymać kroku mistrzom Polski.

Warto dodać, że nasz zespół wywalczył nie tylko brąz, ale także odznaczał się jedną z najlepszych linii ofensywnych w turnieju. Triumfatorem klasyfikacji punktacji kanadyjskiej okazał się Filip Chrobociński, a drugie miejsce zajął Jakub Czyż.

Na brązowym medalu sezon się jednak nie kończy. Nasz zespół ma jeszcze przed sobą rywalizację w finałach Karpackiej Młodzieżowej Hokej Ligi, gdzie także liczymy na sukces. Tymczasem niebawem w Jastrzębiu-Zdroju i Tychach ruszą Mistrzostwa Polski Młodzików (U16). Powtórka z podium jak najbardziej wskazana!

Zadanie "Szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży Akademii JKH GKS Jastrzębie" dofinansowane zostało przez Miasto Jastrzębie-Zdrój.

Wyniki żaków JKH GKS Jastrzębie w Mistrzostwach Polski U14

Faza grupowa

JKH GKS Jastrzębie - Unia Oświęcim 10:5 (4:1, 2:3, 4:1)
Bramki dla JKH: Chrobociński (pięć), Czyż (trzy), Sikora, Tyrna

JKH GKS Jastrzębie - ŁKH Łódź 8:9 (3:4, 3:3, 2:2)
Bramki dla JKH: Czyż (trzy), Chrobociński (trzy), Wałęga, Gołofit

JKH GKS Jastrzębie - Stoczniowiec Gdańsk 10:3 (2:1, 5:0, 3:2)
Bramki dla JKH: Czyż (cztery), Chrobociński, Sikora, Midzierski, Majchrzak, Gołofit, Nowak

Półfinał
JKH GKS Jastrzębie - MOSM Tychy 4:6 (0:0, 3:2, 1:4)
Bramki dla JKH: Czyż (dwie), Sikora, Landziński

Mecz o III miejsce
JKH GKS Jastrzębie - Legia Warszawa 10:2 (5:1, 4:0, 1:1)
Bramki dla JKH: Chrobociński (trzy), Sikora (dwie), Czyż, Midzierski, Wałęga, Galant, Gołofit

JKH GKS Jastrzębie: Zacharjasz, Plinta, Szczęsny - Czyż, Chrobociński, Sikora, Midzierski, Majchrzak, Wałęga, Górski, Galant, Gołofit, Kijas, Nowak, Landziński, Tyrna, Breske, Górny, Muzyka, Nietrzebka.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ