Vitalijs nadal z nami!

 
2022-07-03

Z radością informujemy, iż w nowym sezonie barwy JKH GKS Jastrzębie nadal reprezentował będzie Vitalijs Pavlovs. 33-letni napastnik rodem z Rygi podpisał nową roczną umowę z naszym klubem. Rosły Łotysz był w minionych rozgrywkach jednym z najlepszych zawodników na swojej pozycji, notując najbardziej okazały bilans plus/minus (+33). Wobec urazu Macieja Urbanowicza nosił także opaskę kapitańską. Vitalijsowi życzymy kolejnego równie udanego sezonu w jastrzębskich barwach!

Vitalijs Pavlovs dołączył do JKH GKS Jastrzębie rok temu jako zawodnik ze znakomitym bagażem doświadczeń w słynnej KHL, gdzie w szeregach Dynama Ryga rozegrał około trzystu spotkań i zaliczył ponad sto czterdzieści punktów. Emanujący spokojem na tafli Pavlovs ma także za sobą występy w pierwszej reprezentacji swojej ojczyzny.

W minionym sezonie łotewski gigant spełnił oczekiwania, jakie stawiał przed nim nasz sztab szkoleniowy. W 62 spotkaniach ligowych i pucharowych Pavlovs strzelił wprawdzie "zaledwie" trzynaście bramek, jednakże okazały bilans punktowy (46) zbudował głównie za sprawą aż 33 asyst, co czyniło go drugim pod tym względem zawodnikiem w kadrze JKH GKS.

Bodaj najważniejszą ze swoich bramek w minionym sezonie Vitalijs Pavlovs zdobył w siódmym meczu ćwierćfinałowym przeciw Enerdze Toruń, gdy w 53. minucie trafił na 4:3. Tego prowadzenia nasz zespół nie oddał już do końca zawodów, dzięki czemu awansował do półfinału.

Vitalijs Pavlovs uzupełnia zatem liczną "łotewską kolonię" na Jastorze. W przyszłym sezonie Robert Kalaber będzie miał do dyspozycji sześciu zawodników znad Dźwiny. Dodajmy, że kilka dni temu na przedłużenie przygody z JKH GKS Jastrzębie zdecydował się także Eriks Sevcenko.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ