Zaczynamy!

 
2022-09-08

Czas przygotowań dobiegł końca. Ruszamy z piętnastym z rzędu sezonem JKH GKS Jastrzębie w ekstralidze! W piątek o godz. 18:00 na Jastorze rozpocznie się pierwsze spotkanie sezonu 2022/23, w którym rywalem drużyny trenera Roberta Kalabera będzie Zagłębie Sosnowiec. Warto dodać, że dwa lata temu także rozpoczynaliśmy rozgrywki pojedynkiem z ekipą zza Brynicy, a zatem... niech to będzie dobry omen na ten nowy, emocjonująco zapowiadający się sezon!

Terminarz ułożył się tak, a nie inaczej, w związku z czym głodni hokeja kibice w Jastrzębiu-Zdroju i okolicach od razu otrzymają pierwsze i drugie danie, a na koniec wspaniały deser. Oto w piątek na Jastor zawita Zagłębie, w niedzielę - Podhale Nowy Targ, zaś we wtorek - sensacyjny pogromca wicemistrza Szwajcarii, GKS Katowice, którego to zwycięstwa nie zatarł nawet średnio udany rewanż.

Przez ostatni miesiąc nasi hokeiści ostro szykowali się do tej inauguracji. Jastrzębianie rozegrali dziewięć sparingów, spośród których wygrali sześć, notując bilans bramkowy 40:23. Najskuteczniejsi w naszych szeregach byli Antons Sinegubovs i Raivo Freidenfelds, zaś najlepiej podawał Eriks Sevcenko. W punktacji kanadyjskiej mamy czterech liderów, bowiem do Sinegubovsa i Freidenfeldsa dołączyli jeszcze Mark Kaleinikovas i Markus Korkiakoski. Taki bilans daje nam spore nadzieje na udany początek sezonu, w którym - jak mówił prezes Kazimierz Szynal - chcemy powalczyć z najlepszymi o miejsca w finałach mistrzostw i pucharu.

W piątek przyjdzie się nam zmierzyć z rywalem ze sporymi aspiracjami, który wyraźnie "idzie do góry". Kadra Zagłębia to mieszanka rutyny z młodością, gdzie Jarosława Rzeszutko, Michała Kotlorza i Jakuba Witeckiego wspierać będą "młodzi, gniewni". Wśród tych ostatnich jest doskonale nam znany Jakub Michałowski, który zapewne zechce pokazać się na swoim "rodzinnym" lodowisku z jak najlepszej strony.

Jak skrupulatnie wyliczył nasz statystyk-archiwista Krzysztof Gorczyca, z Zagłębiem Sosnowiec nie przegraliśmy jedenastu ostatnich spotkań. Po raz ostatni sosnowiczanie triumfowali w sezonie 2019/20, a zatem jeszcze przed pandemią koronawirusa. Z kolei na Jastorze nie przegraliśmy z Zagłębiem od sezonu... 2009/10, zwyciężając aż dziewiętnaście razy z rzędu. Miejmy nadzieję, że w piątek podtrzymamy tę passę.

Wszyscy na Jastor! Bądźcie z nami!

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2022/2023


JKH GKS JASTRZĘBIE
1. KOLEJKA
9 września 2022
godzina 18:00

TRANSMISJA>>
BILETY>>

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

JASTRZĘBIE
OGÓŁEM EKSTRALIGA
OGÓŁEM JASTRZĘBIE
23
(22-1-0)
44
(41-1-2)
ZWYCIĘSTWA
11
(10-0-1)
4
(3-0-1)
170 287 BRAMKI 128 61

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ