Pełna mobilizacja na Toruń

 
2022-09-30

W piątkowy wieczór hokeiści JKH GKS Jastrzębie podejmą na Jastorze Energę Toruń. Pojedynek ten rozpocznie się o godz. 19:00, a zatem nieco później niż zwykle. Dla naszego zespołu spotkanie ze "Stalowymi Piernikami" będzie okazją do drugiego z rzędu domowego zwycięstwa oraz poprawy nastrojów po siedmiu straconych golach w Krakowie. W ostatnich dniach podopieczni Roberta Kalabera znów mocno pracowali nad eliminacją błędów w defensywie. Zapraszamy na Jastor! Drużyna liczy na Wasze wsparcie.

Po pokonaniu GKS Tychy przed tygodniem byliśmy pełni optymizmu. Impas został przerwany, a na dodatek nie straciliśmy bramki. Co więcej, w tychże derbach jastrzębianie byli ekipą zdecydowanie lepszą, która chwilami spychała mocnego przecież rywala do rozpaczliwej "zamkowej" defensywy. Niestety, połowa drugiej i cała trzecia tercja w Krakowie zachwiały naszymi nadziejami. Możemy być pewni, że od poniedziałku do czwartku nasi hokeiści wraz ze sztabem szkoleniowym wręcz do znudzenia analizowali problemy z grą w obronie.

Jak już informowaliśmy, w piątkowym meczu zobaczymy na tafli Mateusza Bryka oraz Olli-Petteriego Viinikainena, co bez wątpienia wzmocni naszą defensywę. O tym, że Energa Toruń potrafi strzelać gole, przekonali się bramkarze z Sanoka, Sosnowca, Nowego Targu, Krakowa i Katowic. Jedynie w ostatnim pojedynku z Unią Oświęcim golkiper rywali torunian zachował czyste konto. Warto wspomnieć, że to właśnie z Energą rywalizowaliśmy pół roku temu w pamiętnym ćwierćfinale play-off, który przechyliliśmy na naszą stronę dopiero w ostatniej tercji siódmego meczu...

Nie trzeba dodawać, że jeśli nasza drużyna myśli jeszcze o włączeniu się do walki o awans do Pucharu Polski, to piątkowe spotkanie musi wygrać. Po nim czekają nas cztery wyjazdy z rzędu, kolejno do Sanoka, Sosnowca, Nowego Targu i Katowic. Jedynie kolejne komplety punktów dadzą nam nadzieję na czołową czwórkę po dwóch rundach.

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2022/2023


JKH GKS JASTRZĘBIE
8. KOLEJKA
30 września 2022
godzina 19:00

TRANSMISJA>>
BILETY>>

KH ENERGA TORUŃ

JASTRZĘBIE
OGÓŁEM EKSTRALIGA
OGÓŁEM JASTRZĘBIE
22
(21-1-0)
37
(34-2-1)
ZWYCIĘSTWA
12
(8-2-2)
3
(2-1-0)
112 184 BRAMKI 111 54

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ