Po punkty i... gola nr 2600!

 
2022-10-15

Rozgrywki hokejowej ekstraligi wyraźnie przyspieszyły. Za nami wyrównany bój z mistrzem Polski, natomiast przed nami - dwumecz z aktualnym liderem tabeli. W niedzielny wieczór na Jastorze podopieczni Roberta Kalabera postarają się zatrzymać Re-Plast Unię Oświęcim, która jak na razie wygrała dziewięć na dziesięć spotkań i pozostaje niepokonana na wyjazdach. Dodajmy, że aktualnie jastrzębscy hokeiści mają na swoim koncie 2599 ekstraligowych goli, a zatem... do boju Panowie!

Piątkowy mecz w Katowicach to już historia, ale bez wątpienia mimo porażki mogliśmy być zadowoleni z postawy drużyny. W końcu "puściło" w przewagach, a ponadto gra podopiecznych trenera Roberta Kalabera wyraźnie zaczyna się "kleić". Co więcej, bramkarz Bence Balizs wyraźnie znalazł wspólny język z naszą defensywą.

"Generalnie jesteśmy zadowoleni z naszej gry, choć wynik rzecz jasna pozostawia niedosyt. Po tak wyrównanym meczu mogliśmy pokusić się o zdobycz punktową. Widać postęp, jednak przed nami teraz kolejne bardzo ważne spotkanie z Unią Oświęcim i teraz skupiamy się wyłącznie na nim" - skomentował II trener Rafał Bernacki, z którym krótko porozmawialiśmy po meczu w Katowicach. Jak poinformował Bernacki, podczas meczu w Satelicie nie doznaliśmy strat zdrowotnych, a zatem także w niedzielę nasz sztab szkoleniowy będzie miał do dyspozycji pełną kadrę.

Dodajmy, że przed nami obecnie dwa mecze z Re-Plast Unią, bowiem po niedzielnym meczu u siebie czeka nas "awansem" wtorkowy wyjazd do Oświęcimia (z trzeciej rundy). Warto pamiętać, że do rywalizacji o awans do Pucharu Polski liczyć się będzie tylko niedzielny pojedynek.

Przypomnijmy, że we wrześniowym spotkaniu obu ekip przy Chemików górą byli oświęcimianie, wygrywając 3:0 (0:0, 1:0, 2:0). Miejmy nadzieję, że tym razem niezbędna odrobina szczęścia będzie po naszej stronie.

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2022/2023


JKH GKS JASTRZĘBIE
13. KOLEJKA
16 października 2022
godzina 18:00

TRANSMISJA>>
BILETY>>

RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM

JASTRZĘBIE
OGÓŁEM EKSTRALIGA
OGÓŁEM JASTRZĘBIE
23
(19-3-1)
43
(36-5-2)
ZWYCIĘSTWA
42
(34-5-3)
17
(12-3-2)
147 260 BRAMKI 248 116

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ