Wciąż w grze o Puchar Polski

 
2022-10-24

Przed nami hokejowy wtorek, w ramach którego nasz zespół podejmie na Jastorze Comarch Cracovię. Wystarczy rzut oka na tabelę PHL, aby przekonać się o "ciężarze gatunkowym" czekającego nas widowiska. Podopieczni Roberta Kalabera wykorzystali limit błędów... już we wrześniu, wobec czego teraz każde trzy punkty są na wagę udziału w Pucharze Polski. Także naszych kibiców zachęcamy do dodatkowej mobilizacji. Drużyna potrzebuje Waszego wsparcia!

Po wygranych w Oświęcimiu i Tychach wielu z nas z optymizmem spojrzało w przyszłość. Kryzys z pierwszej rundy to już przeszłość, a ekipa trenera Kalabera wyraźnie idzie do przodu. Nasz szkoleniowiec skutecznie "poukładał klocki" w formacjach, o czym przekonali się ostatnio rywale JKH GKS Jastrzębie. Miejmy nadzieję, że dołączy do nich także drużyna Rudolfa Rohaczka, prowadzącego "Pasy" od niemal dwóch dekad.

Comarch Cracovia ma za sobą wygraną z Unią Oświęcim, ale także dwie porażki z GKS Katowice, w tym klęskę w Superpucharze Polski. My z kolei mamy w pamięci szalony mecz pod Wawelem (4:7), w którym Roman Rac, Martin Kasperlik i Radosław Sawicki mocno dali się we znaki swoim niedawnym kolegom. Liczymy na solidny rewanż!

Na koniec słowo o Pucharze Polski, do którego awansują cztery najlepsze drużyny po dwóch rundach. JKH GKS Jastrzębie w zmaganiach o awans do turnieju ma obecnie 19 pkt., a zatem o trzy mniej niż w aktualnej tabeli, bowiem mamy za sobą rozegrany awansem mecz w Oświęcimiu. Z kolei Comarch Cracovia, choć dysponuje dorobkiem 22 pkt., to ma jeszcze przed sobą zaległe domowe pojedynki z Zagłębiem Sosnowiec i Energą Toruń, a zatem - jeśli obejdzie się bez niespodzianki - to "Pasy" powinny w tych starciach zapunktować. Oznaczałoby to, że jastrzębianie prowadzą korespondencyjny "mecz" głównie z GKS Tychy, który we wtorek pauzuje. Krótko mówiąc - już przed półmetkiem fazy zasadniczej mamy sporo emocji!

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2022/2023


JKH GKS JASTRZĘBIE
16. KOLEJKA
25 października 2022
godzina 18:00

TRANSMISJA>>
BILETY>>

COMARCH CRACOVIA

JASTRZĘBIE
OGÓŁEM EKSTRALIGA
OGÓŁEM JASTRZĘBIE
27
(23-1-3)
42
(35-2-5)
ZWYCIĘSTWA
(1 remis)

66
(58-3-5)
27
(24-0-3)
158 287 BRAMKI 367 163

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ