Czas na derbowe emocje!

 
2022-11-17

W piątkowy wieczór kibiców JKH GKS Jastrzębie czeka kolejna porcja derbowych emocji. Na Jastor zawita mistrz Polski z Katowic, z którym podopieczni Roberta Kalabera stoczyli w tym sezonie dwa wyrównane boje. Oba jednak skończyły się minimalnymi triumfami rywali. Czas przerwać ten impas! Aby jednak tego dokonać, niezbędna będzie bardzo solidna postawa w defensywie, bowiem Bartosz Fraszko i jego koledzy nie wybaczą żadnego błędu. Bądźcie z nami!

Nasz zespół ma za sobą dwa wygrane spotkania z Zagłębiem Sosnowiec i Podhalem Nowy Targ, w których jastrzębska ofensywa popisała się skutecznością, zdobywając w sumie piętnaście goli. Krótko mówiąc - podopieczni Kalabera powiększyli swój bramkowy dorobek o... połowę. Szkopuł jednak w tym, że w starciach z teoretycznie niżej notowanymi rywalami Bence Balizs skapitulował aż dziewięciokrotnie. Większość tych trafień to efekt dekoncentracji w grze obronnej, a zatem eliminacja błędów leży po naszej stronie.

Z kolei GKS Katowice pożegnał się niedawno z fotelem lidera na rzecz Unii Oświęcim, która we wtorek zdobyła Satelitę wynikiem 5:4. Nasi derbowi przeciwnicy przegrywali po dwóch tercjach 1:4, ale w trzeciej pokusili się o heroiczną pogoń, która jednak nie zakończyła się sukcesem. To oznacza że na Jastor przyjedzie zespół żądny rewanżu.

Możemy być pewni że nasz sztab trenerski wraz z zawodnikami "przepracował" już dwa ostatnie spotkania. Wnioski zostały wyciągnięte, a efekt tych analiz zobaczymy w piątek. Cieszyć musi wciąż dobra dyspozycja zdrowotna naszych zawodników. Jak informuje trener Rafał Bernacki, na ten moment dysponujemy pełną kadrą.

Przypomnijmy, że w dwóch dotychczasowych meczach górą był GKS Katowice, który we wrześniu zdobył Jastor rezultatem 2:1, natomiast w październiku obronił Satelitę wygrywając 3:2. W obu tych meczach podopieczni Roberta Kalabera spisali się co najmniej przyzwoicie, prowadząc zresztą odpowiednio 1:0 i 2:1. Gole dla JKH GKS strzelali w tych pojedynkach Patryk Pelaczyk, Jozef Mikyska i Mark Kaleinikovas, na których skuteczność liczyć będziemy także 18 listopada.

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2022/2023


JKH GKS JASTRZĘBIE
21. KOLEJKA
18 listopada 2022
godzina 18:00

TRANSMISJA>>
BILETY>>

GKS KATOWICE

JASTRZĘBIE
OGÓŁEM EKSTRALIGA
OGÓŁEM JASTRZĘBIE
16
(15-1-0)
28
(25-2-0-1)
ZWYCIĘSTWA
23
(21-2-0)
10
(10-0-0)
107 180 BRAMKI 144 67

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych - walkower 5:0

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ