Wrócić na zwycięski szlak

 
2022-11-28

Ekstraligowy maraton nie zwalnia tempa. W ciągu zaledwie dwunastu dni nasi hokeiści mają na rozkładzie aż sześć spotkań, a trzecie z nich odbędzie się w najbliższy wtorek. O godz. 18:00 na Jastorze JKH GKS Jastrzębie podejmie Energę Toruń. Celem pojedynku z ekipą znanego nam doskonale Jakuba Gimińskiego może być tylko zwycięstwo za trzy punkty. Zapraszamy na trybuny!

Podopieczni Roberta Kalabera mają za sobą piątkową porażkę z GKS Tychy oraz niedzielną pechową dogrywkę w Krakowie. Optymistyczne nastroje po rozgromieniu mistrza Polski z Katowic nieco przygasły, bowiem jeden punkt w dwóch ostatnich spotkaniach kosztował jastrzębian utratę kontaktu z czołową czwórką ekstraligi. Skuteczna walka o podium jeszcze w grudniu możliwa będzie tylko w sytuacji powrotu na zwycięską ścieżkę.

Rywalem JKH GKS Jastrzębie będzie Energa Toruń, która po niezłym początku sezonu wypadła z czołówki, a następnie w efekcie serii porażek musiała również uznać wyższość drużyn z Sanoka i Sosnowca. Na zwycięstwo ekipa z Grodu Kopernika czeka od ponad miesiąca i miejmy nadzieję, że tego impasu nie zdoła przełamać 29 listopada. W dotychczasowych dwóch meczach ze "Stalowymi Piernikami" górą byli nasi hokeiści, wygrywając we wrześniu na Jastorze (2:1) oraz przed miesiącem w Toruniu (6:2). Dodajmy, że Energa w tym sezonie zdobyła na wyjazdach zaledwie trzy oczka, a zatem trener Robert Kalaber nie może postawić przed swoimi podopiecznymi innego celu niż pewne zwycięstwo.

O tym jednak, że torunianie powoli wychodzą z dołka, świadczą dwa ostatnie pojedynki tego zespołu z Unią Oświęcim i GKS Katowice, w których Energa strzeliła osiem goli. W sumie nasi wtorkowi goście zdobyli dotychczas sześćdziesiąt bramek, a zatem... o siedem więcej niż nasza drużyna. Ponadto napastnik rywali Ukrainiec Ilja Korenczuk to wicelider punktacji kanadyjskiej ekstraligi. Oznacza to, że nasza defensywa musi mieć się na baczności.

Co ważne, atutem jastrzębian wciąż pozostaje dobra sytuacja zdrowotna. Jak zapewnia nas II trener Rafał Bernacki, wszyscy zawodnicy są zdrowi i gotowi do gry.

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2022/2023


JKH GKS JASTRZĘBIE
26. KOLEJKA
29 listopada 2022
godzina 18:00

TRANSMISJA>>
BILETY>>

KH ENERGA TORUŃ

JASTRZĘBIE
OGÓŁEM EKSTRALIGA
OGÓŁEM JASTRZĘBIE
22
(22-1-0)
39
(36-2-1)
ZWYCIĘSTWA
12
(8-2-2)
3
(2-1-0)
114 192 BRAMKI 114 55

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ