Dwumecz niczym w play-off

 
2023-01-12

Przed nami niecodzienny - jak na fazę zasadniczą - domowy dwumecz z Marmą Ciarko STS Sanok. W piątek o 18:00 oraz w niedzielę o 17:00 podopieczni Roberta Kalabera postarają się nie tylko o zatarcie złego wrażenia po przegranej w Toruniu, ale również będą chcieli powiększyć przewagę nad szóstym w tabeli Sanokiem... najlepiej o sześć oczek. Zapraszamy na Jastor!

Na początek warto wyjaśnić, z czego wynika wspomniany terminarz. Piątkowe spotkanie będzie meczem jeszcze w ramach czwartej rundy zmagań, natomiast niedzielnymi zawodami JKH GKS Jastrzębie oraz nasi rywale z Sanoka rozpoczną piątą i zarazem ostatnią rundę fazy zasadniczej. Taki układ meczów wynika z klasyfikacji po trzeciej rundzie zmagań, w rezultacie której ustalono zestawy par na styczeń i luty.

Teoretycznie to nasz zespół powinien być faworytem. Niemniej, drużyna z Sanoka zdążyła już udowodnić, iż nie jest wygodnym konkurentem. Siłą rywali jest fiński "zaciąg", bowiem czterech najskuteczniejszych graczy przeciwnika to zawodnicy z Krainy Tysiąca Jezior. Szczególnie uważać należy na Ville Heikkinena, który ma na swoim koncie osiemnaście asyst.

Wszystkie dotychczasowe mecze pomiędzy JKH GKS Jastrzębie a Marmą Ciarko STS Sanok kończyły się jednobramkowym zwycięstwem jednej lub drugiej drużyny. Co jednak ciekawe, we wszystkich trzech pojedynkach górą byli goście. Na początku października jastrzębianie zdobyli Sanok po dwóch golach Marka Kaleinikovasa, zaś cztery tygodnie później mimo sporej przewagi podopiecznych Roberta Kalabera rywale wygrali na Jastorze po konkursie rzutów karnych. Nasz zespół zrewanżował się w drużynie z Podkarpacia na początku grudnia, wygrywając na Arenie Sanok po dogrywce, gdzie decydującą bramkę strzelił Josef Mikyska.

Warto odnotować, że podopieczni Miiki Elomo zdobyli na wyjazdach zaledwie dwanaście punktów, zaś swoją niezłą punktową zdobycz zawdzięczają głównie solidnej grze na własnej tafli. Z kolei JKH GKS Jastrzębie spisuje się poniżej oczekiwań na Jastorze, gdzie per saldo zdobył o osiem mniej punktów niż na wyjazdach. Miejmy nadzieję, że ta statystyka ulegnie niebawem znaczącej poprawie.

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2022/2023


JKH GKS JASTRZĘBIE

36. KOLEJKA
13.01.2023, godz. 18:00
37. KOLEJKA
15.01.2023, godz. 17:00

TRANSMISJA>>
BILETY>>


MARMA CIARKO STS SANOK

JASTRZĘBIE
OGÓŁEM EKSTRALIGA
OGÓŁEM JASTRZĘBIE
21
(17-0-4)
33
(23-1-9)
ZWYCIĘSTWA
38
(29-3-6)
15
(12-1-2)
102 200 BRAMKI 213 87

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ