Pożegnanie z fazą zasadniczą

 
2023-02-02

Czas ucieka jak szalony. Mogłoby się wydawać, że zaledwie wczoraj zamartwialiśmy się fatalnym początkiem sezonu, a tymczasem przed nami ostatni domowy mecz w fazie zasadniczej! W piątek o godz. 18:00 JKH GKS Jastrzębie podejmie na Jastorze liderującą Comarch Cracovię, która w 2023 roku przegrała tylko raz... właśnie na naszej tafli. Play-off już - nomen omen - za pasem. Zapraszamy!

W styczniu podopieczni Roberta Kalabera zafundowali nam prawdziwą huśtawkę nastrojów, od radości wygranej z ekipą Rudolfa Rohaczka po domowe porażki z Energą Toruń i Marmą Ciarko STS Sanok. Tylko w ciągu ostatnich kilku dni martwiliśmy się wysokim prowadzeniem Unii Oświęcim na Jastorze, aby dosłownie za moment cieszyć się nadrobieniem trzybramkowej straty. Jeśli dołożymy do tego wtorkowy manewr trenera Kalabera w Satelicie Spodka, to... możemy o tym sezonie powiedzieć wszystko, ale nie to, że jest nudny.

Comarch Cracovia wyrasta tymczasem na faworyta rozgrywek. „Pasy” nie tylko przewodzą tabeli, zarazem będąc zdecydowanie najmocniejszą drużyną na własnym obiekcie, ale na dodatek na finiszu okienka transferowego zaskoczyły sprowadzeniem z Czech reprezentanta Polski Alana Łyszczarczyka. Nie trzeba dodawać, że wzmocni to i tak potężną siłę ognia naszych piątkowych gości.

Czy grający już de facto „na luzie” podopieczni Roberta Kalabera zdołają powtórzyć wynik sprzed niemal miesiąca, gdy pokonali krakowian po rzutach karnych? Na pewno to osiągnięcie dodatkowo podbudowałoby morale naszego zespołu, który prawie na pewno przystąpi do play-off z piątej pozycji. A kto będzie naszym konkurentem w rywalizacji o półfinał? To okaże się niebawem. Możemy być jednak pewni, że dla „teoretycznych” przeciwników z pierwszej czwórki nie będziemy „konkurentem marzeń”.

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2022/2023


JKH GKS JASTRZĘBIE
43. KOLEJKA
3 luty 2023
godzina 18:00

TRANSMISJA>>
BILETY>>

COMARCH CRACOVIA

JASTRZĘBIE
OGÓŁEM EKSTRALIGA
OGÓŁEM JASTRZĘBIE
28
(23-1-4)
43
(35-2-6)
ZWYCIĘSTWA
(1 remis)

68
(59-4-5)
28
(25-0-3)
163 293 BRAMKI 374 168

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ