Czwarta siła Karpackiej U16

 
2023-04-13

W Wielki Tydzień w Oświęcimiu rozegrane zostały wielkie finały Karpackiej Młodzieżowej Hokejowej Ligi U16. W turnieju zagrała ekipa młodzików JKH GKS Jastrzębie, która po wyrównanych bojach zajęła lokatę tuż za podium imprezy. Do medalu zabrakło niewiele, a trzecią w tabeli Kryżynkę Kijów podopieczni Wojciecha Czecha rozbili... 7:0!

Nasz zespół rozpoczął turniej dość nieciekawie, bo od dwóch porażek kolejno z MOSM Tychy i łotewskim DLSS Daugavpils. Szczególnie brzemienna w skutkach okazała się druga z przegranych z zespołem z Dyneburga, który potem zajął ostatnie miejsce.

W efekcie w dwóch kolejnych dniach imprezy jastrzębianie nadrabiali straty, odnosząc wspomniane okazałe zwycięstwo nad Ukraińcami, a ponadto po karnych przegrywając z rywalami ze Słowacji. Na finiszu nasi hokeiści pokonali jeszcze gospodarzy, ale wystarczyło to jedynie do czwartego miejsca w CJHL. Najlepszym zawodnikiem naszej ekipy wybrany został Artsiom Kamienieu.

Dla części naszych graczy finał w Oświęcimiu był kapitalnym przetarciem przed zbliżającymi się wielkimi krokami analogicznymi zawodami na Jastorze w rocznikach U18, które ruszą już w piątek.

Wyniki JKH GKS Jastrzębie

JKH GKS Jastrzębie - MOSM Tychy 0:2

JKH GKS Jastrzębie - DLSS Daugavpils 1:2
Bramka dla JKH: Kamienieu

JKH GKS Jastrzębie - Mladeż Prievidza 3:4 k.
Bramki dla JKH: Midzierski (dwie), Osiadły

JKH GKS Jastrzębie - Kryżynka Kijów 7:0
Bramki dla JKH: Chrobociński, Osiadły (po dwie), Czyż, Stankevicius, Zając

JKH GKS Jastrzębie - HCM Zwoleń 3:4 k.
Bramki dla JKH: Chrobociński, Wojciechowski, Midzierski

JKH GKS Jastrzębie - Unia Oświęcim 3:2 k.

Tabela: 1. Tychy (15 pkt.), 2. Prievidza (13 pkt.), 3. Kryżynka (12 pkt.), 4. JKH GKS (7 pkt.), 5. Unia Oświęcim (4 pkt.), 6. Daugavpils (3 pkt.). Poza klasyfikacją jako gość - Zwoleń (9 pkt.)

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ