Witaj, Marcin!

 
2023-06-03

Miło nam poinformować, że w sezonie 2023/24 barwy JKH GKS Jastrzębie reprezentował będzie człowiek-instytucja polskiego hokeja, Marcin Kolusz! Ten niezwykle doświadczony zawodnik wzmocni linię obrony, choć wielu z nas doskonale pamięta go jako wybitnego napastnika. To uczestnik kilkunastu edycji mistrzostw świata, zdobywca ponad pół tysiąca punktów w PHL i hokeista mający za sobą draft z NHL oraz grę w m.in. w fińskiej Liidze. Witamy w Jastrzębiu!

Powiedzieć, że kariera Marcina Kolusza była bogata, to... nic nie powiedzieć. Urodzony w Limanowej 18 stycznia 1985 roku wychowanek Podhala Nowy Targ jest doskonale znany kibicom hokeja w całej Polsce. Podobnie jak Patryk Wajda, Kolusz przez ostatnie kilkanaście lat wielokrotnie przyjeżdżał na Jastor, ale dopiero teraz będzie miał okazję poznać szatnię gospodarzy.

Marcin Kolusz wielokrotnie powracał do "swojego" Podhala, w którego szeregach zadebiutował w ekstralidze w wieku... 15 lat. W "Szarotkach" występował później w latach 2004-05, 2009-11, 2017-19 i 2021-22. Kibice JKH GKS Jastrzębie oglądali go także w akcji jako rywala naszej ekipy w barwach Ciarko KH Sanok (2011-13), KTH Krynica (2013), GKS Tychy (2013-17) i, ostatnio, GKS Katowice (2021-23), z którym świętował niedawno obronę tytułu. W sumie w ekstralidze Marcin Kolusz zaliczył około siedmiuset spotkań i pięciokrotnie przyczyniał się do złota swoich drużyn.

Zawodnik może pochwalić się także godną pozazdroszczenia zagraniczną kartą. W 2003 roku po udanych mistrzostwach świata juniorów był draftowany przez Minnesota Wild, aby ostatecznie zagrać w Vancouver Giants. Na lata 2005-08 przypada przygoda Marcina Kolusza z Ocelarzi Trzyniec, zaś trzy lata temu jako drugi Polak w historii zadebiutował w fińskiej Liidze w szeregach Vaasan Sport. Ponadto grał także na Słowacji (Poprad, Michalovce).

Równie bogaty jest jego reprezentacyjny dorobek. W biało-czerwonych barwach wystąpił w piętnastu edycjach Mistrzostw Świata różnych dywizji, choć nie miał okazji jeszcze zagrać w Elicie, do której awans podopieczni selekcjonera Roberta Kalabera wywalczyli niedawno. Marcin Kolusz był rzecz jasna jednym z filarów naszej kadry.

Witamy w JKH GKS Jastrzębie!

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ