Wrócić na Jastor i... wygrać!

 
2023-09-27

Przed nami ostatnie domowe spotkanie w pierwszej rundzie fazy zasadniczej Tauron Hokej Ligi. W piątek o godz. 18:00 JKH GKS Jastrzębie podejmie Re-Plast Unię Oświęcim i postara się o przełamanie serii trzech - dość pechowych - porażek z rzędu. Zapraszamy na Jastor i zachęcamy do wsparcia naszej drużyny, która bez dwóch zdań potrzebuje waszego dopingu w rywalizacji z sąsiadem z ligowej tabeli.

Po sześciu spotkaniach podopieczni Roberta Kalabera mają na swoim koncie osiem oczek. Nie jest to dorobek, który możemy uznać za satysfakcjonujący. Gdybyśmy na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni skuteczniej egzekwowali rzuty karne (oraz wykorzystywali przewagi), to dziś mielibyśmy dwucyfrową liczbę punktów i miejsce na podium. Nie trzeba dodawać, że choć to dopiero początek sezonu, to już dziś trzeba walczyć o czołową czwórkę przed półmetkiem. Wszak zabrakło nas w poprzednich edycjach Pucharu Polski i ten deficyt w bieżącym sezonie należałoby zniwelować.

Piątkowym rywalem naszego zespołu będzie Re-Plast Unia Oświęcim, która w ostatnią niedzielę dość niespodziewanie przegrała na własnej tafli z „przebudzoną” Comarch Cracovią. W pięciu spotkaniach ekipa Nika Zupancicia zgromadziła dziewięć punktów za wygrane z Zagłębiem Sosnowiec (6:3), Podhalem Nowy Targ (4:3) i GKS Tychy (4:2). Szczególnie cennym był dla Unitów triumf w prestiżowym boju na Stadionie Zimowym.

Warto dodać, że przed sezonem w ramach Turnieju o Puchar RT Torax JKH GKS Jastrzębie rozgromił oświęcimian, ale - jak doskonale wiemy - pojedynki towarzyskie swoją drogą, a liga - swoją. Dość przypomnieć, że także przed rokiem podopieczni Kalabera dali w sierpniu Unii do wiwatu, ale w sezonie ligowym sytuacja wyglądała już zgoła inaczej.

Uzupełnijmy, że w pojedynku z Unią zobaczymy przypuszczalnie w akcji dwóch naszych starych znajomych. Pierwszym jest litewski napastnik Mark Kaleinikovas, który po udanym sezonie w JKH GKS skorzystał z oferty przejścia do ekipy z Chemików. Z kolei drugi to nasz wychowanek i mistrz Polski z 2021 roku Jan Sołtys.

TAURON HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2023/2024


JKH GKS JASTRZĘBIE
7. KOLEJKA
29 września 2023
godzina 18:00

TRANSMISJA>>
BILETY>>

RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM

U SIEBIE
OGÓŁEM EKSTRALIGA
OGÓŁEM NA WYJEŹDZIE
23
(19-3-1)
44
(37-5-2)
ZWYCIĘSTWA
45
(35-6-4)
20
(13-4-3)
153 267 BRAMKI 258 126

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ