Ekstraligo, tęskniliśmy!

 
2023-11-15

Za nami jedna z najdłuższych przerw w sezonie 2023/24. Hokeiści JKH GKS Jastrzębie po raz ostatni grali o ekstraligowe punkty na początku miesiąca, czyli ponad dwa tygodnie temu. Czas jednak wracać do walki w Tauron Hokej Lidze. W piątek o godz. 18:00 podopieczni Roberta Kalabera podejmą Marmę Ciarko STS Sanok. Liczymy na udane rozpoczęcie trzeciej rundy zmagań i zapraszamy na Jastor!

Rzut oka na tabelę THL powinien uspokoić naszych kibiców przed starciem z drużyną z Sanoka. Wszak na naszej tafli pojawi się ekipa, która w szesnastu meczach zdobyła zaledwie cztery punkty, a jedyne zwycięstwo odniosła we wrześniu. W ostatnich dwunastu meczach drużyna z Podkarpacia ponosiła wyłącznie porażki.

Nie oznacza to jednak, że możemy liczyć na łatwe punkty. Wręcz przeciwnie. Władze Marmy Ciarko STS dokonały ostatnio kilku zmian w kadrze, a szczególnie interesująco zapowiada się sprowadzenie do zespołu 22-letniego Fina o... brazylijskich korzeniach Marcusa Kallionkelli, który był draftowany do NHL przez Vegas Golden Knights! Trudno orzec, czy ten niewątpliwie utalentowany gracz pojawi się na Jastorze, ale sanoczanie już w środę udowodnili, że nie mają zamiaru bez walki pogodzić się z dziewiątym miejscem. Wszak podopieczni Elmo Aittoli byli o włos od doprowadzenia do dogrywki w Krakowie.

Niezależnie jednak od sytuacji Sanoka, to JKH GKS Jastrzębie będzie faworytem piątkowego starcia. Nasz zespół ma za sobą dwa tygodnie mocniejszych fizycznych treningów, przeplatanych przez kilka wolnych dni na regenerację. Od wtorku jastrzębianie trenują niemal w komplecie pod czujnym okiem Roberta Kalabera, który zapewne wyciągnął już wnioski z poniesionej w wyniku nadmiaru błędów własnych porażki z Comarch Cracovią. Dlaczego „niemal w komplecie”? Cóż, w najbliższych tygodniach zabraknie u nas Marcina Kolusza, który fantastycznie spisywał się w październiku. Jak już informowaliśmy, „Kolos” doznał dotkliwego złamania kciuka, które wymagało interwencji chirurgicznej.

TAURON HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2023/2024


JKH GKS JASTRZĘBIE
19. KOLEJKA
17 listopada 2023
godzina 18:00

TRANSMISJA>>
BILETY>>

MARMA CIARKO STS SANOK

U SIEBIE
OGÓŁEM EKSTRALIGA
OGÓŁEM NA WYJEŹDZIE
23
(19-0-4)
36
(26-1-9)
ZWYCIĘSTWA
39
(29-3-7)
16
(12-1-3)
113 214 BRAMKI 220 94

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ