Podnieść się...

 
2023-11-27

Minęło kilkadziesiąt godzin od feralnego meczu w Nowym Targu, który przeszedł do niechlubnej historii jastrzębskiego hokeja jako jedna z czterech najwyższych porażek w ekstralidze po 2008 roku. Tymczasem już we wtorek o godz. 18:00 JKH GKS Jastrzębie czeka derbowy pojedynek na Jastorze z GKS Katowice. Mecz z rozpędzonym liderem nie jest być może najlepszym remedium na niedzielny koszmar, ale... może właśnie takim się okaże? Dlatego zachęcamy Was do dodatkowego wsparcia naszej drużyny. Chłopaki potrzebują dopingu bardziej niż dotychczas!

Paradoksalnie upływający czas pozwala z dystansu spojrzeć na to, co stało się w niedzielę. Czy bowiem rzeczywiście było aż tak źle, że po raz pierwszy od czasów... KKS Zofiówka przegraliśmy tercję 0:7?! Chyba jednak nie. Wszak statystyka strzałów w całym spotkaniu była wyrównana, a początek zawodów należał do jastrzębian, którzy zresztą otworzyli wynik grając w osłabieniu. Bez wątpienia to ogromny materiał do analizy dla naszego sztabu i na sto procent wiele słów (mocnych i cierpkich) zdążyło paść jeszcze w nowotarskiej szatni, jednakże należy przy tym przyznać, iż na obiekcie „Szarotek” mieliśmy do czynienia ze splotem wielu niekorzystnych, choć obiektywnych okoliczności. Cóż, stało się. Gramy dalej!

Przed nami pojedynek z GKS Katowice, którym nasi hokeiści na pewno będą chcieli odwrócić nieco kartę po bardzo słabym listopadzie. Drużyna trenera Jacka Płachty nie jest dla jastrzębian wybitnie niewygodnym przeciwnikiem, czego dowodem jest przebieg i wyniki poprzednich derbowych starć w tym sezonie. We wrześniu obrońcy tytułu zdobyli Jastor po rzutach karnych, zaś miesiąc temu w katowickiej Satelicie ekipa Grzegorza Pasiuta wygrała 2:1 po decydującej bramce zdobytej na siedemnaście sekund przed syreną. Krótko mówiąc, mamy za sobą dwa bardzo równe spotkania i na podobny liczymy również we wtorek.

Dodajmy przy tym, że tabela Tauron Hokej Ligi przemawia rzecz jasna za gośćmi, jednakże warto dodać, iż w piątek zwycięską serię katowiczan przerwała Re-Plast Unia Oświęcim. Czy podopieczni Roberta Kalabera pójdą śladem biało-niebieskich. Byłoby wspaniale...

Ku pokrzepieniu serc wspomnijmy jeszcze, iż w listopadzie 2022 roku JKH GKS Jastrzębie rozbił GKS Katowice na Jastorze wynikiem 6:0. Dalszy ciąg sezonu znamy... aż za dobrze, a zatem wyciąganie daleko idących wniosków z listopadowych wysokich porażek nie zawsze wydaje się w pełni zasadne...

TAURON HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2023/2024


JKH GKS JASTRZĘBIE
23. KOLEJKA
28 listopada 2023
godzina 18:00

TRANSMISJA>>
BILETY>>

GKS KATOWICE

U SIEBIE
OGÓŁEM EKSTRALIGA
OGÓŁEM NA WYJEŹDZIE
18
(17-1-0)
34
(30-3-0-1)
ZWYCIĘSTWA
29
(25-3-1)
13
(11-1-1)
120 214 BRAMKI 173 76

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych - walkower

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ