Zaczynamy piątą rundę

 
2024-01-25

Piątkowym spotkaniem z Energą Toruń hokeiści JKH GKS Jastrzębie zainaugurują ostatnią, piątą rundę fazy zasadniczej. Jej rozstrzygnięcia zadecydują o tym, z jakiej pozycji przystąpimy do walki w play-offach. Na ten moment wydaje się, iż ciężko będzie wdrapać się na podium, ale... do zdobycia jest przecież jest niemal ćwierć setki punktów! Zapraszamy na Jastor tradycyjnie o godz. 18:00.

We wtorek nasz zespół pauzował, a zatem wyniki finiszu czwartej rundy siłą rzeczy mogliśmy obserwować jedynie z dystansu. Komplety punktów zainkasowali nasi konkurenci z wyższych pozycji, natomiast sensacją zakończył się mecz w Krakowie, gdzie triumfował outsider z Sanoka. Jak gorzko smakuje porażka z ostatnią ekipą Tauron Hokej Ligi, przekonaliśmy się w listopadzie. Nie jest to wrażenie godne pozazdroszczenia. Faktem jest jednak, że za sprawą porażki podopiecznych Rudolfa Rohaczka utrzymaliśmy jedenaście punktów przewagi nad „Pasami”.

W piątek przyjdzie nam podjąć po raz trzeci w tym sezonie na Jastorze ekipę Energi Toruń, która wciąż liczy się w walce o piąte miejsce. „Stalowe Pierniki” zaliczyły jednak w ostatnich tygodniach spory spadek formy, czego dowodem jest aż dziewięć porażek w dwunastu poprzednich meczach. Drużyna, w której obronie bryluje doskonale nam znany Jakub Gimiński, w 2024 roku zdołała pokonać Marmę Ciarko STS Sanok i Podhale Nowy Targ. Natomiast z wyjazdowego triumfu ostatni raz cieszyła się dwa miesiące temu. We wtorek torunianie nie zdołali ugrać... czegokolwiek w Oświęcimiu (0:3).

Nie może zatem dziwić, że mamy nadzieję na wygraną za trzy punkty. JKH GKS Jastrzębie prezentuje w 2024 roku bardzo dobrą formę i na kontynuację serii będziemy liczyć także 26 stycznia. Co ciekawe, w dotychczasowych czterech starciach jastrzębsko-toruńskich zawsze górą byli gospodarze, a mecze obfitowały w gole (1:4, 5:2, 4:8, 4:1). Rywale wciąż są lepsi pod względem skuteczności, co jest efektem pamiętnej listopadowej strzelaniny w Toruniu, jak i piorunującego początku sezonu w wykonaniu Energi. Dość przypomnieć, że jeszcze w październiku o włos wyprzedziliśmy tego konkurenta w rywalizacji o półfinał Pucharu Polski.

Zapraszamy na Jastor! Bądźcie piątą piątką, jak podczas meczu z Unią Oświęcim. Walczymy o podium przed play-offami i 26 stycznia mamy szansę zrobić w tym kierunku kolejny krok!

TAURON HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2023/2024


JKH GKS JASTRZĘBIE
37. KOLEJKA
26 stycznia 2024
godzina 18:00

TRANSMISJA>>
BILETY>>

KH ENERGA TORUŃ

2023/24
OGÓŁEM EKSTRALIGA
OGÓŁEM 2023/24
2
(2-0-0)
42
(39-2-1)
ZWYCIĘSTWA
16
(11-2-3)
2
(2-0-0)
14 219 BRAMKI 137 15

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ