Nie dać się młodzieży

 
2015-10-12

Dwudziestolatkowie ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu będą kolejnym rywalem podopiecznych Roberta Kalábera. Mecz z drużyną, której trzon stanowią wychowankowie JKH GKS Jastrzębie już w najbliższy wtorek na Jastorze. Początek punktualnie o godzinie 18:00.

Na starcie z SMS-em U20 Sosnowiec klub przygotował niespodziankę dla uczniów dwóch jastrzębskich szkół podstawowych. Mianowicie, wszystkie dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 4 oraz 20 będą mogli obejrzeć ten mecz zupełnie za darmo. Warunkiem jest okazanie ważnej legitymacji szkolnej przed wejściem na lodowisko Jastor.

Również starsi powinni pofatygować się we wtorkowy wieczór na jastrzębskie lodowisko. Pierwszy raz w historii klubu dojdzie do starcia drużyn, o których sile stanowią wychowankowie JKH GKS Jastrzębie. I to wszystko na najwyższym szczeblu rozgrywek. W składzie wicemistrza Polski jest aktualnie jedenastu wychowanków, natomiast w zespole U20 SMS-u Sosnowiec siedmiu.

Nasz najbliższy rywal zajmuje aktualnie przedostatnie miejsce w tabeli, wyprzedzając Naprzód Janów, czyli jedyną drużynę, która musiała uznać wyższość "dwudziestki" z Sosnowca. SMS wygrał na tafli rywala 2:0, a obydwa gole zdobyli wychowankowie JKH: Bartosz Bichta oraz Krzysztof Bryk. Po za nimi w Sosnowcu grają jeszcze Mateusz Nowak (bramkarz), Jakub Michałowski, Kordian Chorążyczewski (obrońcy) oraz Dominik Jarosz, Patryk Pelaczyk (napastnicy).

Nasi wychowankowie dali się we znaki nawet macierzystemu klubowi. W pierwszym meczu rozegranym w Sosnowcu to młodzież SMS-u otworzyła wynik, gdy przy asyście Jakuba Michałowskiego Szymonowi Skrodziukowi udało się pokonać Kamila Berggruena. Ponadto bramkę ustalającą wynik na 2:7 zdobył Bartosz Bichta, który z resztą wykluczył z kilku kolejnych spotkań Patryka Matusika, trafiając go krążkiem w twarz. Oczywiście zupełnie przypadkowo. Ten mecz tylko potwierdził, że w sporcie nie ma sentymentów i liczy się tylko wynik zespołu. Oby we wtorek zaważyło większe doświadczenie, które będzie zdecydowanie po stronie gospodarzy.

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2015/2016


JKH GKS JASTRZĘBIE
  13 października, godz. 18.00
14. KOLEJKA
Sędziuje: Patryk Pyrskała

SMS U20 SOSNOWIEC
BILANS MECZÓW
(Ekstraliga)
1
(1-0-0)
ZWYCIĘSTWA
0
(0-0-0)
7 BRAMKI 2
BILANS MECZÓW
(Jastrzębie)
0
(0-0-0)

ZWYCIĘSTWA
0
(0-0-0)
0 BRAMKI 0
BILANS MECZÓW
(
Sezon 2015/2016)
1
(1-0-0)
ZWYCIĘSTWA 0
(0-0-0)
7 BRAMKI 2

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ