Polonia lepsza w karnych

 
2016-02-12

W piątkowym meczu sparingowym podopieczni Roberta Kalábera przegrali w Bytomiu z Polonią 1:2. O zwycięstwie gospodarzy zdecydowały rzutu karne, a konkretnie udany najazd Dmytro Demjaniuka. Rewanż w sobotę o godzinie 11:30 na lodowisku Jastor. Wstęp BEZPŁATNY!

Mecze kontrolne to najlepszy sposób na wypełnienie cyklu przygotowań do najważniejszej części sezonu. Tydzień przed meczami ćwierćfinału z Sanokiem jastrzębianie rozgrywają dwumecz z Polonią Bytom. Pierwszy mecz zakończył się domowym zwycięstwem Polonii, która wygrała 2:1 po rzutach karnych. Zdecydował udany najazd Dmytro Demjaniuka. W regulaminowym czasie gry jedyną bramkę dla JKH GKS Jastrzębie zdobył Jakub Stasiewicz. Najazdów nie wykorzystali natomiast Tomasz Kulas, Leszek Laszkiewicz oraz Michal Plichta.

Przez całe spotkanie jastrzębskiej bramki strzegł słowacki golkiper, Wiktor Volentier. Przy ustalaniu składu na mecz w Bytomiu trener Robert Kaláber nie mógł brać pod uwagę kilku zawodników. Mate Tomljenović wraz z reprezentacją Chorwacji udał się do Japonii na turniej prekwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich. W pierwszym meczu Chorwaci ulegli gospodarzom 0:3, ale Tomljenović dzięki wielu udanym interwencjom (obronił 40 z 43 strzałów) został wybrany najlepszym zawodnikiem swojej drużyny.

Zabrakło również kilku zawodników z pola. W Bytomiu nie zagrali Mateusz Danieluk, Richard Bordowski (oboje urazy pleców) oraz Juraj Petro (kontuzja barku). Najbliższy występu w sobotnim rewanżu na Jastorze (początek o godzinie 11:30) jest Mateusz Danieluk. O tym, czy wyjedzie na taflę i w jakim wymiarze czasowym zadecyduje przedmeczowa rozgrzewka.


SPARING - 12/02/2016 (dzień) - Bytom - godz. 17:30
TMH POLONIA BYTOM - JKH GKS JASTRZĘBIE 2:1 k. (1:0, 0:1, 0:0, 1:0)


1:0 - 02:17 - Błażej Salamon - Tomasz Kozłowski
1:1 - 38:04 - Jakub Stasiewicz - Jan Látal, Leszek Laszkiewicz
2:1 - 60:00 - Dmytro Demjaniuk (decydujący rzut karny)


TMH Polonia Bytom: Landsman (Zdanowicz) - Cunik, Przygodzki, Krzemień, Demjaniuk, Lipsbegrs, Uherek, Tomeczko, Frączek, Kłaczyński, Owczarek, D. Mazur, Salamon, T. Kozłowski, Wąsiński, Falkenhagen, Stępień, Bajon, M. Mazur, Wieczorek.

JKH GKS Jastrzębie: Volentier (Zabolotny) - Górny, Latal, Stasiewicz, Stantien, Laszkiewicz - Bigos, Pastryk, Tomasz Kulas, Łukasz Nalewajka, Radosław Nalewajka - Vrana, Janaczek, Plichta, Rostkowski, Świerski - Chorążyczewski, Gimiński, Szczurek, Jaworski, Matusik.


Kary: 8 min - 2 min / Strzały: 23-30.
Sędziowali: Bartosz Kaczmarek (główny) - Marcin Polak, Mariusz Tymczyszyn (liniowi).
Trenerzy: Dariusz Jędrzejczyk (Polonia Bytom) - Robert Kaláber (JKH GKS Jastrzębie).

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ