Szkolne granie

 
2016-10-20

Piątkowy wieczór dla szkolnej młodzieży zazwyczaj oznacza trochę wytchnienia, ale inaczej jest w przypadku zawodników JKH GKS Jastrzębie, którzy punktualnie o godzinie 19:00 wyjadą na taflę Stadionu Zimowego w Sosnowcu, gdzie skrzyżują kije z kolegami ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Jeszcze nie tak dawno większość młodych zawodników JKH GKS Jastrzębie reprezentowało barwy Szkoły Mistrzostwa Sportowego, gdzie część podopiecznych Roberta Kalabera wciąż się uczy. Do tej grupy należą Jakub Michałowski, Patryk Pelaczyk, Dominik Paś oraz kontuzjowany Dominik Jarosz. Jeszcze większa grupa opuściła mury tej szkoły w tym roku i poprzednich latach.

Po raz drugi w tym sezonie uzdolniona jastrzębska młodzież ze wsparciem bardziej doświadczonych kolegów stanie w szranki ze swoimi kolegami ze szkolnych ławek. W pierwszym starciu na Jastorze lepsi byli jastrzębianie, którzy po golach Dominika Pasia, Kordiana Chorążyczewskiego i Tomasza Kominka wygrali 3:0.

Rewanż w Sosnowcu podobnie nie będzie dla JKH łatwą przeprawą. W swoim ostatnim domowym meczu SMS mocno opierał się wicemistrzowi Polski, GKS-owi Tychy. Do 36. minuty Orlęta nawet prowadziły 2:1, ale po dobrym otwarciu trzeciej tercji w wykonaniu tyszan z trzech punktów cieszyli się jednak hokeiści z piwnego miasta, którzy ostatecznie zwyciężyli 5:3.

Piątkowe starcie w Sosnowcu zakończy serię czterech wyjazdów. Wcześniej JKH wygrał za trzy punkty w Toruniu i Katowicach oraz doznał porażki w Gdańsku. Na własne lodowisko ekipa z Leśnej wróci w najbliższą niedzielę 23 października na bardzo ciekawie zapowiadający się pojedynek z mistrzem, Comarch Cracovią. Początek o stałej dla Jastoru porze, godzinie 18:00. Już teraz serdecznie zapraszamy!

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2016/2017


SMS PZHL U20 SOSNOWIEC
  21 października, godz. 19.00
14. KOLEJKA
Sędziuje: Janusz Strzempek

JKH GKS JASTRZĘBIE

 

BILANS MECZÓW
(Ekstraliga)
 
0
ZWYCIĘSTWA
3
(3-0-0)
2 BRAMKI 17

 

BILANS MECZÓW
(Sosnowiec)
 
0
ZWYCIĘSTWA 1
(1-0-0)
2 BRAMKI 7

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ